Uroczyste otwarcie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół w Rupniowie

10.10.2012

W dniu 4 października br. miało miejsce uroczyste oddanie obiektu boiska przy Zespole Szkół w Rupniowie, zrealizowanego w ramach projektu "Zagospodarowanie centrum wsi Rupniów" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich "Odnowa i Rozwój Wsi".

Zadanie składało się z trzech części: remontu Wiejskiego Domu Kultury, remontu stadionu piłkarskiego oraz budowy boiska przy Zespole Szkół.
Całość kosztowała 838 tys. zł. Kwota 482 tys. to wysokość przyznanej dotacji, reszta została pokryta z budżetu gminy.

Remont boiska trwał od 2011 r. W ramach prac zerwano starą, uszkodzoną i zużytą płytę boiska asfaltowego oraz urządzono boisko sportowe o nawierzchni z trawy syntetycznej do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Boisko zostało ogrodzone siatką oraz wyposażone w lampy zamontowane na 7 słupach oświetleniowych. Wymiary boiska: długość - 46,00 m, szerokość - 27,80 m, powierzchnia boiska - 1278,800 m2.

W uroczystym otwarciu nowego boiska uczestniczyli: Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, Wicewójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Radni Gminy - Maria Kapera, Stanisław Młyński oraz Stanisław Adam Kita będący także sołtysem wsi Rupniów oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej - Edyta Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu - Grażyna Stalmach, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej - Dorota Musiał, Kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy Limanowa - Stanisław Piegza, Kierownik Wydziału Geodezji Urzędu Gminy Limanowa - Marian Mąka i Kierownik Wydziału Kultury Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa - Jacenty Musiał.

Przybyłych na otwarcie sportowego obiektu gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Rupniowie - Danuta Dębska dziękując władzom gminy za zrealizowaną inwestycję, która jak mówiła służyć będzie na co dzień dzieciom i młodzieży, dając większe możliwości prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Ks. Kazimierz Śliz z Parafii w Nowym Rybiu dokonał poświęcenia obiektu, a przybyli goście uroczystego przecięcia wstęgi. Z okazji otwarcia nowego boiska z bogatym programem artystycznym zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół.

Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan w trakcie uroczystości mówił, że to kolejne zadanie związane z rozbudową infrastruktury sportowej, w dużej mierze przyczyniać się będzie do podnoszenia sprawności fizycznej mieszkańców gminy, gdyż samorząd przykłada dużą wagę do rozwoju społeczeństwa przez kulturę fizyczną i sport.

Powstałe w Rupniowie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią jest kolejnym w gminie Limanowa - boiska takie funkcjonują już w Męcinie, Starej Wsi I, Starej Wsi II, Nowym Rybiu oraz w Pisarzowej.

KPTS

KPTS