Szkoła w Mordarce gościła Niemca na lekcji języka niemieckiego

24.10.2012

Już od dawna wiadomo, że ucząc się języka obcego najlepiej mieć kontakt z rodowitym jego użytkownikiem. Wtedy uczący się dużo szybciej przyswaja nowe słownictwo i ma okazję do bezpośredniej konwersacji z obcokrajowcem, co z pewnością przyspiesza proces uczenia się.

Aby umożliwić gimnazjalistom Zespołu Szkół w Mordarce uczącym się języka niemieckiego spotkanie z rodowitym Niemcem, zaprosiliśmy do
naszej szkoły Petera Seraphima, rodowitego Bawarczyka i pracownika Instytutu Goethego w Krakowie. W zajęciach uczestniczyło prawie 40 uczniów, którzy mają najlepsze oceny z j. niemieckiego oraz Dyrekcja szkoły.

Podczas lekcji nasz gość z Niemiec opowiadał w języku niemieckim o sobie i swojej pracy oraz przepięknej Bawarii. Cały wykład cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, gdyż wszystkie informacje były przedstawione w formie bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej.

Gimnazjaliści z Mordarki pokazali również swoje umiejętności językowe w formie specjalnie na tę okazję przygotowanych ćwiczeń oraz scenki tematycznej, które bardzo podobały się naszemu gościowi i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Uczniowie z Mordarki mieli niepowtarzalną okazję do rozmowy z prawdziwym Niemcem, co na długo pozostanie w ich pamięci. Lekcję zakończyliśmy akcentem kulinarnym, ponieważ uczniowie przygotowali dla wszystkich mały poczęstunek w „ niemieckim stylu”. Na talerzu każdego z uczestników zajęć znalazł się przepyszny kawałek tortu Sachera według receptury wiedeńskiego cukiernika, żelki niemieckie, niemiecki batonik oraz koreczki w kolorach flagi naszego zachodniego sąsiada.

Na zajęciach panowała bardzo miła atmosfera, a współpraca Zespołu Szkół w Mordarce z Peterem Seraphim z pewnością na tym się nie zakończy.

Małgorzata Krawczyk

Małgorzata Krawczyk