Sukcesy sportowe uczennic z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi

08.10.2012

W dniu 21 września 2012 r. w Krakowie na osiedlu Złotej Jesieni odbył się finał wojewódzki turnieju koszykarskiego „Orlik Basketmania” roczników: 2000 i 2001 z udziałem dziewcząt z klasy VI z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi. Stawką turnieju był awans do zawodów na szczeblu centralnym w Zielonej Górze.

Do turnieju finałowego nasze zawodniczki dostały się po wygraniu eliminacji wojewódzkich, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 3 w Limanowej.

W finale walczyły z drużynami reprezentującymi osiem wybranych orlików z terenu województwa małopolskiego. Po zaciętej rywalizacji zajęły trzecie miejsce za zespołami z Andrychowa i Brzeska. Poza miłymi w wspomnieniami dziewczęta przywiozły pamiątkowy puchar, medale i profesjonalne stroje do gry w koszykówkę.

Skład drużyny: Florek Aleksandra, Franczak Patrycja, Janik Agnieszka, Kędroń Aleksandra, Mól Magdalena, Pacholarz Barbara, Strug Natalia, Talarczyk Paulina, Więcek Monika, Wojcieszak Klaudia. Opiekun: mgr Marek Młynarczyk.

Halina Mąka
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi