Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

17.10.2012

W dniu 17 października 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Limanowa. Spotkanie miało na celu skonsultowanie programu współpracy na 2013 r., a także wysłuchanie potrzeb i oczekiwań organizacji oraz wskazanie kierunków i możliwości wsparcia ze strony urzędu.

W spotkaniu wzięły udział osoby reprezentujące gminne organizacje, a także Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan i koordynator do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi - Jacenty Musiał.

Wójt Gminy Limanowa przywitał wszystkich zebranych i pokrótce omówił rolę i rozwój naszego gminnego samorządu, a także przedstawił zadania inwestycyjne jakie zrealizowane zostały w ostatnich latach w naszej gminie.

Jacenty Musiał przedstawił główne założenia spotkania tj. projekt i dyskusja na temat rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2013. Przedłożył również sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa za rok 2011.

Organizacje pozarządowe są ważnym elementem w krajobrazie naszej gminy. To między innymi dzięki pracy społecznej różnych grup organizowane są przedsięwzięcia skierowane do mieszkańców zarówno z zakresu sportu, jak i edukacji i kultury.

KPTiS

KPTiS