AKCJA SADZENIA DRZEWEK PRZEZ PIERWSZAKÓW

17.10.2012

Dnia 15.10.2012 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu odbyła się uroczystość ślubowania klasy I, Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Drzewa.

W uroczystości udział wzięli Dyrektor Szkoły Grażyna Stalmach, nauczyciele pracujący w tej placówce, nauczyciele - emeryci Pani Zofia Sternal, Pani Irena Dudek, rodzice pierwszaków, Zarząd Rady Rodziców, Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa Pan Ireneusz Mąka, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz cała społeczność szkolna.

Uroczyste powitanie wszystkich gości przez Panią Dyrektor odbyło się na sali gimnastycznej o godz. 12. 00, a następnie dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny związany z Dniem Nauczyciela. W trakcie akademii odbyło się również uroczyste pasowanie na uczniów dzieci z klasy I. Dzieci z entuzjazmem powtarzały słowa ślubowania, które dyktowała im wychowawczyni klasy Pani Iwona Gawlak. Na zakończenie występu wszyscy uczniowie wraz ze szkolnym chórem "Kanon" wyśpiewali pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły piękne życzenia.

Ostatni punkt uroczystości nawiązywał do "Święta Drzewa", które już nie pierwszy raz obchodzimy w naszej szkole. Święto to uczy dzieci jak ogromną wartością jest dla człowieka zieleń, a zwłaszcza drzewa. Starym zwyczajem uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami zasadzili drzewka, które w tym roku dostarczył nam Pan Ireneusz Mąka z Nadleśnictwa Limanowa. Od dziś na terenie naszej szkoły można spotkać drzewka z gatunku: sosna, jodła, czarna olcha, jawor i świerk. Mamy ogromną nadzieję, że zasadzone drzewka będą szybko wzrastać i upiększać teren wokół szkoły. Jest to piękna i wspaniała inicjatywa, dlatego warto ją kontynuować w przyszłości na terenie naszej gminy.

Po zakończeniu sadzenia wszyscy udali się na wspólny posiłek, który przebiegł w życzliwej i radosnej atmosferze.

Małgorzata Ryś

Małgorzata Ryś