XVIII Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy o Gminie Limanowa pt. "Poprzez poznanie do umiłowania"

17.10.2012

Wzorem lat ubiegłych Urząd Gminy Limanowa w Limanowej wspólnie z Bibliotekami Publicznymi oraz Wiejskimi Domami Kultury z terenu gminy ogłosił Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy o Gminie Limanowa pt. "Poprzez poznanie do umiłowania".

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Limanowa, a jego głównym celem jest umiłowanie ziemi rodzinnej,
promocja i popularyzacja Ziemi Limanowskiej, a przede wszystkim Gminy Limanowa, a także wyrobienie nawyku uprawiania pieszej turystyki górskiej, zdobycie umiejętności posługiwania się i korzystania z przewodników i map turystycznych oraz wychowanie przez turystykę.

Tematyka pytań konkursowych obejmować będzie teren gminy Limanowa: pasma górskie i wzniesienia, przepływające rzeki, znane i wybitne postacie, roślinność, drogi, zabytki, środki transportu i połączenia komunikacyjne oraz: szlaki piesze, szlaki przyrodnicze, szlaki architektury drewnianej, szlak papieski, a także zagadnienia związane z agroturystyką.

W związku z Jubileuszem XX-lecia Gminy Limanowa wiele pytań poświęconych będzie również tej tematyce.

Finał tegorocznego konkursu odbędzie się dnia 5 listopada br. /poniedziałek/ początek o godz. 10.00 w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej i składać się będzie z testu pisemnego. Najlepsi otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Na zakończenie konkursu odbędzie się projekcja filmu, który został przygotowany na okoliczność obchodów XX-lecia Gminy Limanowa.

Szczegóły konkursu w Regulaminie

KPTS