Witaj szkoło

08.09.2012

Słoneczne lato dobiega końca tym samym wszyscy uczniowie zostawiają za sobą czas wakacyjnych przygód i zaczynają nowy rok szkolny 20122013.

3 września w godzinach porannych na każdym niemalże kroku można było spotkać elegancko ubraną młodzież i dzieci udającą się do swoich szkół na uroczyste akademie powitania nowego roku szkolnego.

W Gminie Limanowa w ośmiu szkołach podstawowych i siedmiu zespołach szkół obowiązek szkolny będzie realizowało 2797 uczniów. Niepokojącym sygnałem jest fakt, iż w naszych szkołach z roku na rok spada liczba uczniów.

W nowym roku szkolnym w naszej gminie nastąpiła kilka znaczących zmian dotyczących oświaty. Po złączeniu Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi i Publicznego Gimnazjum powstał Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi. Dyrektorem nowopowstałego zespołu została Pani mgr Halina Mąka.

Na niewątpliwie zasłużoną emeryturę przeszły dwie Panie dyrektor z jednych z największych zespołów szkół w naszej gminie Pani mgr Danuta Bulanda ze Zespołu Szkół w Mordarce oraz Pani mgr Elżbieta Górszczyk ze Zespoły Szkół w Pisarzowej. Nie sposób opisać zasług poświęceń i wysiłku jakie przez te wszystkie lata obie Panie włożyły w rozwój swoich szkół a przede wszystkim w kształtowanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Z całego serca im serdecznie dziękujemy i życzymy odpoczynku, pomyślności i powodzenia na dalszych drogach życia.

Nowym dyrektorem Zespołu Szkół w Mordarce został Pan mgr Paweł Ciuła a w Pisarzowej Pani mgr Magdalena Strzebońska. Nastąpiła również zmiana dyrektora w Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi - został nim Pan mgr Marek Twaróg.

Nowym dyrektorom życzymy powodzenia i dobrych kontaktów z młodzieżą i współpracownikami.

Powracając jeszcze do naszych uczniów Wam również życzymy w nowym roku szkolnym radości, zadowolenia z wyników, zapału i chęci do nauki oraz by każdy dzień spędzony w szkole był dniem właściwie wykorzystanym i niosącym u was pozytywne uczuciu.

Wszystkim raz jeszcze powodzenia!

W.K.

Wszystkim raz jeszcze powodzenia!

W.K.