WEEKEND SENIORA w Miejskiej Bibliotece Publicznej

24.09.2012

Limanowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję "60+kultura", realizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jej ramach w ostatni wrześniowy weekend 29-30.09 seniorzy mogą bezpłatnie korzystać z oferty instytucji kultury w całym kraju.

My w ostatnią sobotę i niedzielę września otwieramy dla wszystkich zainteresowanych seniorów naszą Galerię z aktualnie eksponowaną, piękną
wystawą akwareli Jerzego Udzieli. Przygotowana będzie też multimedialna prezentacja o dostępnych w naszej bibliotece nowościach wydawniczych dla dorosłych. W sobotę 29 września o 14.00 odbędzie się popołudnie autorskie z Emilią Żurek, współautorką książki "Wpływ stresu na skórę". Na zakończenie tego spotkania przewidujemy krótki koncert-niespodziankę. Będzie też możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów kosmetycznych. Ponadto każdy z seniorów obecnych na spotkaniu otrzyma też od naszej biblioteki prezent. Zapraszamy w ostatni weekend miesiąca do biblioteki.
- zachęca pełnomocnik burmistrza Joanna Michalik.

"Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" - takim hasłem promowana jest tegoroczna edycja akcji "60+Kultura". Skierowana jest ona do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Dzięki temu programowi chcemy doprowadzić do tego, aby oferta kulturalna dla osób z grona "60+" była bardziej zwarta, przyjazna, łatwiejsza do pokazania i scalająca doświadczenia z wielu województw - podkreśla Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Oferty skierowane do seniorów są różne - od bezpłatnego wejścia, do specjalnie zorganizowanych spotkań, wykładów, warsztatów i wycieczek z przewodnikami.

Dodatkowe informacje o ofercie biblioteki w ramach akcji "60+kultura" można zdobyć dzwoniąc pod numer telefonu 3372140.

MBP Limanowa

- zachęca pełnomocnik burmistrza Joanna Michalik.

MBP Limanowa