Samochód oficjalnie przekazany

16.09.2012

Wczoraj władze miasta oraz gminy Limanowa przekazały jednostce OSP Łososina Górna kluczyki do nowo zakupionego samochodu bojowego.

OSP Łososina Górna zakupiła średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,6/26 Mercedes Benz 1429 AF V8 4x4 Rosenbauer wraz z dodatkowym wyposażeniem: wyposażenie osobiste strażaków, ubrania bojowe i specjalistyczne.

Wczoraj w Łososinie Górnej odbyły się uroczystości przekazania pojazdu jednostce. W przy ołtarzu polowym kościoła parafialnego w Łososinie Górnej odprawiona została msza święta dla strażaków, a po jej zakończeniu proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Kowalik poświęcił nowy pojazd. Następnie rozpoczęła się oficjalna uroczystość przekazania pojazdu, której dowódcą był Rafał Ryś - naczelnik OSP Łososina Górna. W trakcie uroczystości sponsorzy, dzięki którym udało się zakupić pojazd - Władysław Bieda, burmistrz miasta Limanowa oraz Władysław Pazdan, wójt gminy Limanowa, przekazali na ręce strażaków OSP Łososina Górna - Józefowi Podgórnemu i Marcinowi Gołuszce kluczyki oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Po uroczystości przekazania prezes zarządu OSP Łososina Górna Władysław Michura przekazał podziękowania za pomoc okazywaną jednostce. Podziękowania otrzymali: Jan Puchała - starosta limanowski, Tomasz Krupiński - przewodniczący Rady Powiatu (powiat przekazał jednostce trzy komplety aparatów powietrznych typu MSA Auer), Władysław Bieda - burmistrz miasta Limanowa, Władysław Pazdan - wójt gminy Limanowa, a także właściciele firm: PPHU "WOLIMEX", Firma Budowlana "Gurgul", Zakład Melioracyjno-Budowlany WiR Wiesław Młynarczyk Ryszard Biedroń sp. j., Biuro Usług Finansowo-Księgowych FIS-KUZ mgr Krzysztof Iwan, Centrum Meblowe TOP-CEZAR, BRUK-BET® Sp. z o.o., PPHU "Uchacz" S.J., Zakład Usług Mechanicznych REM-SAM, Agencja Ubezpieczeniowa Doratex, Produkcja mebli Andrzej Wilczek, Agencja Reklamowa bdART, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej, "WIŚNIOWSKI" spółka z o.o. sp.k., "MIDREW" Producent Stolarki Budowlanej - Władysław i Paweł Michura, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Apteka "CENTRUM" Limanowa, mgr farm. Jakub Tokarz, Apteka "Nowa" s.c., Apteka "EUROPA" s.c., FHU Blach-Dach, PPHU PROTEK, Karczma Matras, Drukarnia Profit Media, "Multimet" S.C., F.U.P.H. LIMBLACH oraz Dorota i Jacenty Musiał.

Kolejnym celem i zamiarem rekomendowanym przez Państwową Straż Pożarną jest zakup przez OSP Łososina Górna specjalistycznego sprzętu do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi, katastrofami i innymi zdarzeniami zagrażającymi życiu i mieniu oraz środowisku naturalnemu człowieka. Pomoc finansową można przekazywać na konto: OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA w Łososinie Górnej, ul. Łososińska 23, 34-600 Limanowa, nr konta: 44 8804 0000 0000 0000 0710 0001 - Bank Spółdzielczy w Limanowej.

(Źródło: limanowa.in)

(Źródło: limanowa.in)