Konkurs na "Najlepszą potrawę lokalną"

06.09.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska" zaprasza do uczestnictwa w konkursie na "Najlepszą potrawę lokalną". Uczestnikami Konkursu mogą być organizacje pozarządowe zajmujące się kultywowaniem tradycji kulinarnych z terenu działania LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska" (Gmina Limanowa, Gmina Dobra, Gmina Tymbark, Gmina Jodłownik, Gmina Łukowica, Gmina Słopnice, Gmina Kamienica).

Celem organizowanego Konkursu jest prezentacja i promocja produktów lokalnych i tradycyjnych, prezentacja i promocja walorów kuchni regionalnej oraz aktywizacja społeczności lokalnej.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu potrawy lokalnej przeznaczonej do oceny przez Komisję Konkursową, jak również do degustacji przez innych uczestników Konkursu oraz zaproszonych gości.

Potrawy lokalne zgłoszone do Konkursu będą oceniane na podstawie określonych kryteriów do których należą:
a) wrażenia ogólne;
b) walory smakowe;
c) walory zapachowe;
d) estetyka podania.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest:
a) akceptacja i przestrzeganie Regulaminu Konkursu;
b) wypełnienie karty zgłoszeniowej do dnia 14.09.2012 roku.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać elektronicznie na adres [email protected] lub złożyć osobiście w Biurze LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska" w Limanowej, przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 10 a.

Spośród złożonych ofert zostanie wybranych 11 Uczestników do Konkursu na "Najlepszą potrawę lokalną". O zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w Konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

O miejscu i terminie Finału Konkursu na "Najlepszą potrawę lokalną". Uczestnicy będą powiadomieni telefonicznie do dnia 21 września 2012 roku.

W Konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 5 000,00 zł brutto.

Serdecznie zapraszamy do Uczestnictwa.

Karta zgłoszeniowa i Regulamin Konkursu dostępny pod linkiem: http://lgdlimanowa.eu/Portal/pl/News/318/KONKURS+NA++"NAJLEPSZĄ+POTRAWĘ+LOKALNĄ"

MP

a) wrażenia ogólne;
b) walory smakowe;
c) walory zapachowe;
d) estetyka podania.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest:
a) akceptacja i przestrzeganie Regulaminu Konkursu;
b) wypełnienie karty zgłoszeniowej do dnia 14.09.2012 roku.

Serdecznie zapraszamy do Uczestnictwa.

MP