"Jesienne spotkania z bajką" w Bibliotece w Męcinie

12.09.2012

Kontakt z książką i wyrabianie dobrego nawyku czytania należy kształtować od najmłodszych lat. Kontakt z lekturą niesie ze sobą ogromne korzyści: czytanie rozwija wyobraźnię, ukazuje dobre wzorce osobowe, pomaga się zrelaksować, wzbogaca słownictwo, ma cechy terapeutyczne.

Włączając się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom", Gminna Biblioteka Publiczna w Męcinie organizuje wspólne, głośne czytanie dla najmłodszych. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania noszą nazwę "Jesienne spotkania z bajką".

Zajęcia literackie odbywają się w każdy czwartek o godz. 10:00. W ramach tej akcji odbyły się już czytania wierszy Jana Brzechwy i Jakowa Tajca. Kolejne spotkanie już w następny czwartek. Serdecznie zapraszamy!

Teresa Frączek

Teresa Frączek