II Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka 2012"

04.09.2012

Wójt Gminy Słopnice serdecznie zaprasza na II Festiwal Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka 2012", który odbędzie się w niedzielę 16 września br. przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach Dolnych. W konkursowym przeglądzie zespołów Beskidu Wyspowego zaprezentują się cztery zespoły dziecięce oraz pięć zespołów dorosłych. Gościem specjalnym festiwalu będzie zespół "Gorgany" ze Lwowa. Serdecznie zapraszamy do Słopnic!

Na scenie wystąpią:

• godz. 14.00 - Dziecięcy Zespół Regionalny "PNIOKI" z Sadku - Kostrzy
  • godz. 14.30 - Dziecięcy Zespół Regionalny "PASIERBIOCKI" z Pasierbca
  • godz. 15.00 - Dziecięcy Zespół Regionalny "MALI SŁOPNICZANIE" ze Słopnic
  • godz. 15.30 - Dziecięcy Zespół Regionalny "ROBCUSIE" z Rabki-Zdroju
  • godz. 16.00 - Zespół Regionalny "BANDA-BUREK" z Wiśniowej
  • godz. 16.30 - Zagórzański Zespół Folklorystyczny "DOLINA MSZANKI" z Mszany Górnej
  • godz. 17.00 - Zespół Regionalny "CYRNIAWA" z Krzeczowa
  • godz. 17.30 - Zespół Regionalny "JURKOWIANIE" z Jurkowa
  • godz. 18.00 - Zespół Folklorystyczny "PORĘBIAŃSKI RÓD" z Poręby Wielkiej
  • godz. 18.30 - Zespół "GORGANY" ze Lwowa (Ukraina) - Gość specjalny festiwalu
  • Około godziny 20.00 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W Jury Festiwalowym zasiądą m. in.: mgr Aleksanda Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog, oraz mgr Benedykt Kafel - etnograf.

Organizatorem imprezy jest Gmina Słopnice.

Organizator zapewnia również liczne bezpłatne atrakcje dla dzieci oraz regionalne stoisko ze smakołykami serwowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Słopnic.

Festiwal kończy wakacyjny cykl pieszych wędrówek "Odkryj Beskid Wyspowy 2012" organizowanych przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego w okresie od czerwca do września.

Na scenie wystąpią:

• godz. 14.00 - Dziecięcy Zespół Regionalny "PNIOKI" z Sadku - Kostrzy
  • godz. 14.30 - Dziecięcy Zespół Regionalny "PASIERBIOCKI" z Pasierbca
  • godz. 15.00 - Dziecięcy Zespół Regionalny "MALI SŁOPNICZANIE" ze Słopnic
  • godz. 15.30 - Dziecięcy Zespół Regionalny "ROBCUSIE" z Rabki-Zdroju
  • godz. 16.00 - Zespół Regionalny "BANDA-BUREK" z Wiśniowej
  • godz. 17.00 - Zespół Regionalny "CYRNIAWA" z Krzeczowa
  • godz. 17.30 - Zespół Regionalny "JURKOWIANIE" z Jurkowa
  • godz. 18.00 - Zespół Folklorystyczny "PORĘBIAŃSKI RÓD" z Poręby Wielkiej
  • godz. 18.30 - Zespół "GORGANY" ze Lwowa (Ukraina) - Gość specjalny festiwalu
  • Około godziny 20.00 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Organizatorem imprezy jest Gmina Słopnice.