"Głośne czytanie Pana Tadeusza" w Bibliotece w Rupniowie

30.09.2012

Włączając się w ogólnopolską akcję "Narodowe czytanie Pana Tadeusza", zapoczątkowaną w dniu 8 września przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Gminna Biblioteka Publiczna w Rupniowie zorganizowała w dniu 28 września głośne czytanie "Pana Tadeusza". Do tej szczególnej akcji przyłączyła się liczna grupa młodzieży z Wiejskiego Klubu Kultury z Kisielówki oraz czytelnicy Biblioteki. Na spotkanie przybył
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał.

Poszczególne fragmenty z 12 ksiąg Mickiewiczowskiej epopei narodowej czytali pani Anna Ślusarczyk - emerytowany nauczyciel, Maria Trzupek - bibliotekarz, Izabela Sarata - studentka oraz młodzież Szkoły Średniej i Gimnazjum.

Piękne spotkanie z niecodzienną literaturą przemówiło do licznej grupy słuchaczy zgromadzonej w bibliotece i było podkreśleniem wartości narodowej i kulturowej wielkiego dzieła, jakim bez wątpienia jest "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

Anna Wiktor

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał.

Anna Wiktor