Akcja "Podaruj życie innym" w OSP Nowe Rybie

24.09.2012

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Rybiu po raz VIII zorganizowała akcję pod hasłem ,,Podaruj życie innym". Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla osób, które ją potrzebują dla ratowania swojego życia. Tym razem krew można było oddać dla chorej -oczekującej na skomplikowaną operację w Klinice Onkologicznej w Warszawie pani Moniki Gawlik. Dla pani Moniki krew oddało 11 osób - członkowie rodziny
i strażacy OSP w Nowym Rybiu. Rodzina chorej bardzo dziękuje wszystkim za okazaną pomoc, a my pani Monice życzymy powrotu do zdrowia.

Do oddania krwi zakwalifikowało się i oddało 20 osób. Większość to długoletni honorowi dawcy w tym panie. Szczególne słowa uznania dla 63 -letniego pana Kazimierza Cieślika z Nowego Rybia, który systematycznie bierze udział w naszej akcji. W zorganizowaniu akcji wzięły udział dziewczyny z klas gimnazjum które są członkiniami MDP przy OSP w Nowym Rybiu: d -cy MDP Natalia Kołodziej i Gabrysia Przechrzta oraz d-cy sekcji MDP Ola Tabor, Angelika Brewczyńska i Monika Dudek.

Następne spotkanie honorowych dawców krwi odbędzie sie 16 grudnia 2012 r. w godz. 9.00 - 13.00 w remizie OSP w Nowym Rybiu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Nie można zrobić nic piękniejszego jak podarować komuś życie, tym bardziej że nic na tym nie tracimy. Krew pobierał zespół z "Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa Kraków" w Limanowej.

( Foto i informacja:
Kołodziej Natalia, Gabriela Przechrzta
MDP przy OSP w Nowym Rybiu)

( Foto i informacja:
Kołodziej Natalia, Gabriela Przechrzta
MDP przy OSP w Nowym Rybiu)

Liczba wyświetleń: 2010