"Zwierzę nie jest rzeczą" czyli zajęcia edukacyjne w Siekierczynie

12.08.2012

W Gminnej Bibliotece Publicznej, w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci odbyło się spotkanie pod tytułem "Zwierzę nie jest rzeczą" - czyli jak traktować zwierzęta.

Zajęcia z zakresu edukacji humanitarnej to istotna "lekcja wrażliwości" w stosunku do każdej istoty żywej, potrzebna nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Jednak to dziecko w sposób naturalny możemy nauczyć
właściwego zachowania w stosunku do zwierząt oraz wpoić zasady, których nikomu nie wolno przekraczać.

Po przeczytaniu przygotowanego scenariusza rozpoczęła się dyskusja i zajęcia plastyczne pod hasłem: Moje ulubione zwierzątko". Dzieci chętnie wzięły udział w pogadance na przygotowany temat, aktywnie angażując się w tematykę spotkania.

Janina Kwit

Janina Kwit