Wisła Kraków kontra Limanovia Szubryt dla Karolka!

27.08.2012

5 września br. na stadionie MKS Limanovia odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Karolka Talaski. Tego dnia dla małego chłopca z wadą serca zmierzą się, m.in. Wisła Kraków z Limanovią - Szubyt. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 15-stą. Honorowy Patronat nad akcją objął Jan Puchała, Starosta Limanowski.

W charytatywnym meczu drużyny piłkarskie MKS Limanovia Szubryt - Wisła Kraków, a także drużyny "Uśmiechu Dziecka" i "Wielkiego Serca" w skład których wejdą
przedstawiciele samorządów lokalnych, przedsiębiorcy i aktorzy, zagrają o pamiątkowe "Puchary Starosty Limanowskiego o Uśmiech Dziecka".

Ta akcja charytatywna ma na celu, przede wszystkim zbiórkę pieniędzy na operację małego Karolka Talaski u którego stwierdzono złożoną wrodzoną wadę serca o typie pojedynczej komory, dekstrokardia (serce po prawej stronie).

Karolek wymaga dwóch operacji, które muszą być przeprowadzone w odpowiednim wieku dziecka. I etap należałoby wykonać, gdy będzie miał 6 miesięcy a więc w październiku 2012 roku, natomiast II etap w wieku dwóch lub trzech lat. Niestety w naszym kraju na takie operacje czeka się bardzo długo, czasem nawet przeprowadzane są dopiero wtedy, gdy stan dziecka znacznie się pogorszy lub zagraża jego życiu, dlatego bardzo ciężkiego i skomplikowanego zabiegu kardiochirurgicznego, podjął się prof. Edward Malec w Klinice Großhaden Uniwersytetu Ludwiga Maxymilliana w Monachium.

Termin operacji nieubłagalnie się zbliża, planowany jest już na początku października 2012 roku, a jej koszt to aż 27 700 EURO a więc blisko 120 000 złotych!!!

Podczas przerwy w meczu zostaną przeprowadzone aukcje przedmiotów w tym m.in. koszulki Wisły Kraków z autografami całej drużyny, przekazane przez Zbigniewa Szubryta, sponsora drużyn. Kluby kibiców Limanovii- Szubryt, partnerzy akcji przekazali t-shirty z autografami Rosjanek - II krotnych mistrzyń świata w siatkówce, t-shirt Teamu Lotos Dynamic (II krotnych Mistrzów Polski 2010 i 2011 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, pamiątki z autografami Kajetana Kajetanowicza, Jarosława Barana, czy Tomasza Kowala. Na licytacji znajdą się także przedmioty przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

Tego dnia oprócz rodziców Karolka Talaski, będą z nami także Ania Potaczek i Maciej Debosz - bardzo dobrze znani z serialu "W11" , którzy osobiście zaangażowali się w pomoc dla małego Karolka.

Organizatorem festynu są;

• Powiat Limanowski,
  • MKS Limanovia - Szubryt,
  • firma SZUBRYT Zbigniewa Szubryta

Współorganizatorem są:

• Szpital Powiatowy w Limanowej
  • Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
  • Stowarzyszenie Związek Limanowian

Partnerzy wspierający akcję;

• Kluby Kibiców MKS Limanovia Szubryt / Władcy Ziemi Limanowskiej i Grupa 100/

FESTYN CHARYTATYWNY " Razem dla Karolka"
5 WRZEŚNIA STADION MKS LIMANOVIA SZUBRYT

Program festynu charytatywnego;

14.30 - pokaz tańca przygotowany przez zespół cheerleaderek Keddex i ARS z Limanowej podopiecznych Anny Mordarskiej - Sukiennik.

15.00 - mecz drużyn Uśmiechu Dziecka" i "Wielkiego Serca" w skład których wejdą przedstawiciele samorządów lokalnych, przedsiębiorcy i aktorzy

15.50 - oficjalne otwarcie uroczystego festynu charytatywnego przez organizatorów - Starostę Limanowskiego Jana Puchałę, Prezesa MKS Limanovia Szubryt Ryszarda Kulmę i sponsora drużyny Zbigniewa Szubryta

16.00 - pierwszy gwizdek w meczu MKS Limanovia Szubryt - Wisła Kraków

16.45 - przerwa w meczu / I licytacja przedmiotów /m.in. przekazane przez sponsora Zbigniewa Szubryta - koszulki Wisły Kraków z autografami drużyny, przekazane przez kluby kibica Limanovii Szubryt; t-shirty z autografami Rosjanek - II krotnych mistrzyń świata w siatkówce, t-shirt Teamu Lotos Dynamic (II krotnych Mistrzów Polski 2010 i 2011 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, pamiątki z autografami Kajetana Kajetanowicza, Jarosława Barana, czy Tomasza Kowala, a także wiele innych, dzięki którym zasilimy konto Karolka Talaski/

17.00 - II połowa meczu MKS Limanovia Szubryt - Wisła Kraków

17.45 - II licytacja przedmiotów

18.15- wręczenie pamiątkowych pucharów i podziękowań

Bądźcie z nami już w środę - 5 września br. od godziny 14.30 !!!

Zaproście znajomych i przyjaciół i razem podarujmy NOWE ŻYCIE KAROLKOWI!!!

Organizatorem festynu są;

• Powiat Limanowski,
  • MKS Limanovia - Szubryt,
  • firma SZUBRYT Zbigniewa Szubryta

Współorganizatorem są:

• Szpital Powiatowy w Limanowej
  • Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
  • Stowarzyszenie Związek Limanowian

Partnerzy wspierający akcję;

• Kluby Kibiców MKS Limanovia Szubryt / Władcy Ziemi Limanowskiej i Grupa 100/

FESTYN CHARYTATYWNY " Razem dla Karolka"
5 WRZEŚNIA STADION MKS LIMANOVIA SZUBRYT

Program festynu charytatywnego;

16.00 - pierwszy gwizdek w meczu MKS Limanovia Szubryt - Wisła Kraków

17.00 - II połowa meczu MKS Limanovia Szubryt - Wisła Kraków

17.45 - II licytacja przedmiotów

18.15- wręczenie pamiątkowych pucharów i podziękowań

Bądźcie z nami już w środę - 5 września br. od godziny 14.30 !!!

Zaproście znajomych i przyjaciół i razem podarujmy NOWE ŻYCIE KAROLKOWI!!!