Wakacyjne zwiedzanie Pasierbca

23.08.2012

Dnia 21 sierpnia br. odbyła się wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu uczestniczyło w niej 53 czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej z Starej Wsi, Siekierczyny, Pisarzowej i Męciny.

Po przyjeździe na miejsce cała grupa wzięła udział we Mszy św. o godz. 11.00. Po zakończeniu każdy uczestnik miał zaszczyt ucałować relikwie bł. Jana Pawła II i obejścia wokół ołtarza. Następnie p. Teresa Dudziak
przybliżyła nam historię powstania Kościoła, architekturę i wnętrze. Na zakończenie dokonano wpisu do księgi pamiątkowej.

Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie otoczenia Kościoła, gdzie znajdują się początkowe stacje Drogi Krzyżowej, kapliczki Dróżek Maryjnych, dzwonnica oraz ołtarz polowy.

Punktem trzecim było zwiedzanie przepięknych stacji Drogi Krzyżowej. Na zakończenie wstąpiliśmy do Groty Ocalenia, wewnątrz której widnieje postać Matki Bożej, a u jej stóp leżący ranny żołnierz - Jan Matras. Był on fundatorem obrazu Matki Pasierbieckiej, który budując niewielką kapliczkę na Pasierbieckiej Górze, wypełnił ślub, złożony Matce Bożej po ocaleniu życia w bitwie pod Rastatt.

Podczas wycieczki dzieci mogły się wiele nauczyć oraz zobaczyć piękno natury Góry Pasierbieckiej oraz uczestniczyć w skupieniu i modlitwie w Sanktuarium.

Była to jedna z dziesiątek imprez, które zostały przygotowane dla dzieci i młodzieży przez Gminną Bibliotekę Publiczną wraz z filiami w okresie wakacji w naszej gminie.

Janina Kwit

Janina Kwit