Wakacyjne spotkanie z szachami

12.08.2012

Szachy to popularna gra rozwijająca wyobraźnię, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia. W dniu 8 sierpnia w Bibliotece w Rupniowie odbył się turniej szachowy o tytuł "Mistrza szachownicy". Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności było wielu. Najmłodszy gracz miał 6 lat. Ostatecznie Mistrzem szachowym został Artur Skrzekut, lat 14.

Rozgrywki stworzyły również okazję do spotkania dla tych, którzy nie umieją grać w szachy i chcą się tej sztuki nauczyć oraz dla graczy, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności.

Anna Wiktor

Anna Wiktor