Wakacyjne atrakcje w Bibliotece w Siekierczynie

12.08.2012

W dniu 9 sierpnia grupa dzieci i młodzieży z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siekierczynie wyruszyła w pieszą wędrówkę na Jeżową Wodę. Jest to wierzchołek położony w Beskidzie Wyspowym o wysokości 895 m. n. p. m.

Sam szczyt tej góry jest zalesiony, ale na wschód od wierzchołka znajduje się bezleśny teren przysiółka Jeżowa Woda. Mieści się tam malowniczo
położone osiedle mieszkańców o tej samej nazwie, jedno z najwyżej usytuowanych w Beskidzie Wyspowym. Pobyt na stokach tego przysiółka jest jednym z lepszych punktów widokowych w regionie Limanowej.

Uczestnicy wycieczki mogli przez lornetki oglądać piękno Siekierczyny, Limanowej, Beskidu Wyspowego oraz Pasma Łososińskiego. Wycieczka zorganizowana w ramach akcji "Poznaj swoją okolicę" zgromadziła wielu chętnych uczestników. Humory dopisywały wszystkim bez wyjątku, było wiele atrakcji, dzieci robiły zdjęcia, zbierały grzyby i leśne jagody.

Wyprawy plenerowe organizowane przez bibliotekę to dobry sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rówieśników, odkrywanie uroków własnej okolicy i uwrażliwienie na piękno rodzimego krajobrazu.

Janina Kwit

Janina Kwit