"Trzy pytania do …" czyli akcja w Bibliotece w Kaninie

05.08.2012

Dnia 3 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kaninie miało miejsce spotkanie młodzieży, członków Aktywu Bibliotecznego "Biblionetka" z sołtys wsi - Jadwigą Hebdą. Spotkanie wpisuje się w akcję pod hasłem "Trzy pytania do…", w ramach której młodzi wcielają się w rolę dziennikarzy i zapraszają na krótki wywiad znane osoby ze swojej miejscowości.

Młodzież miała mnóstwo pytań, na które pani Jadwiga udzielała odpowiedzi. Były pytania odnośnie roli sołtysa, zadań przypisanych do tej funkcji, pozytywnych i negatywnych stron. Pani Jadwiga jest osobą niezwykle kontaktową. Opowiadała z wielkim zaangażowaniem o pracy na rzecz wsi Kanina i jak to się stało, że została sołtysem. Jak sama mówi, jej rola polega na byciu łącznikiem między gminą a lokalną społecznością Kaniny, na reprezentowaniu jej interesów. Najważniejsze zasady, jakimi kieruje się w kontaktach z mieszkańcami to obiektywizm i dyskrecja. Jak sama mówi: zaufanie jest podstawą w pełnieniu roli sołtysa. Bez zaufania nie można należycie wypełniać powierzonej funkcji.

Rozmowa przebiegała w miłej i luźnej atmosferze, na zakończenie pani Jadwiga dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki Biblioteki.

Maria Trzupek

Maria Trzupek