Trwa tygodniowy odpust w Pasierbcu

22.08.2012

Przez cały tydzień do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu przybywają pielgrzymi, którzy modlą się przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej.

Abp Zygmunt Zimowski z Watykanu w niedzielę, przewodniczył Mszom Świętym w intencji służby zdrowia a także za zmarłych fundatorów, dobroczyńców, pielgrzymów i parafian. Podczas homilii arcybiskup zwrócił uwagę na wartość Eucharystii dla współczesnego człowieka. Po Mszy Świętej miała miejsce uroczysta procesja na
cmentarz połączona z modlitwami za zmarłych.

W poniedziałek w Pasierbcu modlono się za emerytów i rencistów, we wtorek za rolników, a środa była dniem chorych.

W czwartek o godz. 18.00, Mszy Świętej za powołanych do Służby Bożej przewodniczył abp Wacław Depo z Częstochowy.

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się w Pasierbcu całonocne czuwanie. Mszy św. o północy będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż, a niedzielnej sumie o godz. 11.00 Nuncjusz Apostolski w Polsce - abp Celestino Migliore.

Szczegółowy plan uroczystości:

PIĄTEK 24 sierpnia
godz. 7.00; 11.00 - Msza Święta
godz. 18.00 - Msza Święta w intencji Wspólnot Apostolskich - Ks. Mariusz Wilk ( Rzym)
godz. 19.00 - Droga Krzyżowa

SOBOTA 25 sierpnia
godz. 17.00 - Różaniec
godz. 18.00 - Msza Święta i nowenna - Ks. Abp Henryk Nowacki ( Szwecja)
godz. 19.00 - Dróżki Maryjne - Ks. Prof. Alojzy Drożdż ( Katowice)
godz. 21.00 - Nabożeństwo Przebłagalne - Ks. dr Stanisław Kowalik ( Łososina Górna)
godz. 22.00 - Droga Krzyżowa - Ks. Prof. Alojzy Drożdż ( Katowice)

NIEDZIELA 26 sierpnia
godz. 24.00 - Uroczysta Msza Święta - Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż ( Tarnów)
godz. 2.00 - Litania Pątnicza: Czuwanie modlitewne;
godz. 6.30 - Godzinki ku Czci NSNMP
godz. 7.00 - Msza Święta - Ks. prałat Tomasz Atłas ( Warszawa)
godz. 9.00 - Msza Święta - Ks. prałat Adam Nita ( Tarnów)
godz. 11.00 - Uroczysta Suma - Nuncjusz Apostolski w Polsce - Ks. Abp Celestino Migliore (Warszawa)
godz. 15.00 - Droga Krzyżowa - Ks. Prof. Alojzy Drożdż ( Katowice)
godz. 16.00 - Msza Święta - Ks. Abp Henryk Nowacki ( Szwecja)
godz. 17.30 - Różaniec
godz. 18.00 - Msza Święta - Ks. Władysław Midura (Trzciana k. Bochni ) - zakończenie odpustu

(Źródło : limanowa.in)

cmentarz połączona z modlitwami za zmarłych.

Szczegółowy plan uroczystości:

PIĄTEK 24 sierpnia
godz. 19.00 - Droga Krzyżowa

SOBOTA 25 sierpnia
godz. 17.00 - Różaniec
godz. 18.00 - Msza Święta i nowenna - Ks. Abp Henryk Nowacki ( Szwecja)
godz. 19.00 - Dróżki Maryjne - Ks. Prof. Alojzy Drożdż ( Katowice)
godz. 22.00 - Droga Krzyżowa - Ks. Prof. Alojzy Drożdż ( Katowice)

NIEDZIELA 26 sierpnia
godz. 24.00 - Uroczysta Msza Święta - Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż ( Tarnów)
godz. 2.00 - Litania Pątnicza: Czuwanie modlitewne;
godz. 6.30 - Godzinki ku Czci NSNMP
godz. 7.00 - Msza Święta - Ks. prałat Tomasz Atłas ( Warszawa)
godz. 9.00 - Msza Święta - Ks. prałat Adam Nita ( Tarnów)
godz. 15.00 - Droga Krzyżowa - Ks. Prof. Alojzy Drożdż ( Katowice)