Spotkanie z o. Leonem Knabitem

22.08.2012

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zaprasza na spotkanie z o.Leonem Knabitem pt. "Benedyktyńska recepta na życie", które odbędzie się 31 sierpnia 2012 r. o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.

O. Leon Knabit (ur. 1929) - benedyktyn, rekolekcjonista. Ukończył studia w Siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjął w Siedlcach. Śluby zakonne złożył 1960 r.

Od 1979 należy do Ruchu Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie". W latach 90. XX w. mianowany został przeorem opactwa. W maju 2007 otrzymał nagrodę Laur Krakowa XXI w.

Jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Jest autorem kilku publikacji; pracuje w mediach.

Jego książka Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie, wyróżniona została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca w 2008 r.

Prowadził programy w Telewizji Polskiej m. In. "Ojciec Leon zaprasza". O. Leon jest tyniecką ikoną, człowiekiem sławnym i lubianym. Lgną do niego młodzi i starzy, po poradę zwracają się profesorowie, a także szczególnie ukochani przez niego górale.

KPTiS

KPTiS