Plebiscyt na Najpiękniejszą Góralkę

27.08.2012

W ramach odbywającego się w Zakopanem 44.Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich "Gazeta Krakowska" ogłosiła konkurs na najpiękniejszą góralkę świata 2012. W konkursie w gronie 17 pięknych góralek znalazła się Małgorzata Podgórna z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki.

Kandydatki zgłoszone do konkursu na najpiękniejszą góralką zostały wytypowane przez członków swoich zespołów, które biorą udział w tegorocznym Międzynarodowym
Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Są wśród nich kobiety m.in. z Armenii, Bułgarii, Francji, Macedonii, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Gruzji, Nepalu, Węgier oraz z Polski.

Zwyciężczyni uhonorowana zostanie w czasie finałowego koncertu Festiwalu i otrzyma ona czerwona korale - atrybut pięknej kobiety.

Konkurs "Gazety Krakowskiej" trwa do piątku - 31 sierpnia br. do godz. 12.00, a głosować można za pośrednictwem sms-ów.

Zachęcamy chętnych do głosowania na "naszą krajankę" - treść sms do głosowania na Małgorzatę Podgórną: "GORALKA.11" pod nr tel.: 72355 (koszt sms - 2,46 zł z VAT).

Więcej szczegółów na temat konkursu znaleźć można na łamach "Gazety Krakowskiej".

KPTS

/zdj. - www.gazetakrakowska.pl/