Otrzymali Krzyże Zasługi

22.08.2012

W ubiegłym tygodniu (13 sierpnia) podczas konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Limanowskiego, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller w imieniu Prezydenta RP wręczył odznaczenia.

Krzyże Zasługi - ustanowione zostały w 1923 roku, nadawane są osobom, które mają zasługi dla państwa i obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną
korzyść państwu lub obywatelom, a także za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Za zasługi w działalności charytatywnej, społecznej i kulturalnej na rzecz Gminy Mszana Dolna odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi - Franciszek Leżański.

Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi - Tomasz Krupiński - przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego.

Brązowymi Krzyżami Zasługi: Jadwiga Hebda, Maria Kądziołka, Adam Kita, Antoni Smęda, Walenty Szubryt.

Dodatkowo za zasługi w upowszechnianiu kultury i tradycji ludowej odznaczony został: Józef Tokarczyk.

Podczas swojego wystąpienia Wojewoda Jerzy Miller podziękował wszystkim odznaczonym za zaangażowanie i trud, życzył także kolejnych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

(Źródło: Powiat Limanowski)

(Źródło: Powiat Limanowski)