Kolejny sukces Zespołu Spod Kicek

03.08.2012

W dniach 28 lipca do 1 sierpnia br. odbył się 43. Festiwal Folkloru Górali Polskich - Żywiec 2012 r. W Festiwalu udział wzięło 19 zespołów w tym 3 z terenu powiatu limanowskiego: Zespół Regionalny Limanowianie im. Ludwika Mordarskiego z Limanowej, Regionalny Zespół Przyszowianie z Przyszowej. Gminę Limanowa reprezentował zespół Spod Kicek z Mordarki z programem pt: "Zalycacka". Reżyserem i autorem tekstu jest kierownik zespołu - Józef Tokarczyk.

Prezentowany przez zespół program przedstawia obyczaje związane z ożenkiem młodych ludzi na limanowskiej wsi.

Zespół zdobył uznanie jury i przyznał nagrodę instruktorską kierownikowi zespołu - Józefowi Tokarczykowi oraz wytypował zespół Spod Kicek na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Zespół Spod Kicek będzie można zobaczyć podczas obchodów XX-lecia Gminy Limanowa 12 sierpnia br. przy Zespole Szkół w Męcinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. M.

J. M.