JUBILEUSZ ZA NAMI - BNO - LIMANOWA CUP - STRZELIŁO 10 LAT!!!

01.08.2012

Blisko 350 zawodników z Polski, Rumunii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Węgier a nawet Tajwanu wystartowało w X Jubileuszowych Międzynarodowych Zawodach w biegu na orientację „Limanowa Cup”. W tym roku areną zmagań orientalistów były zbocza Ostrej Góry (Stara Wieś), Paproci oraz Zęzowa w Tymbarku. Uzupełnieniem zawodów były pokazowe zawody sztafetowe rozegrane w centrum Tymbarku,
które zgromadziły liczną rzeszę kibiców.

Na stromych, poprzecinanych licznymi jarami stokach wzniesień Beskidu Wyspowego nie było możliwości nawet na chwilową dekoncentrację, bo kosztowało to bardzo wiele.

Zawody organizowane przez "Patrię" Młynne zyskują coraz bardziej w światku orientalistów, a w tym roku zawitali na te zawody m.in. czołowi zawodnicy z Litwy i Norwegii.

W Elicie damskiej najlepszą okazała się Anna Morawska (Azymut 45 Gdynia), a w elicie męskiej Litwin - Tomas Kuzminskis, który w pokonanym polu zostawił plejadę mocnych Norwegów , a także naszego mistrza świata z ub. roku Rafała Podzińskiego (Orientuś Łódź).

Swą dominację wśród juniorów potwierdził mistrz Europy Krzysztof Rzeńca(Orientuś Łódź), który wygrał wszystkie trzy etapy zawodów i triumfował zdecydowanie w klasyfikacji łącznej. Identyczna sytuacja była wśród juniorek gdzie zawody bezapelacyjnie wygrała zawodniczka Patrii Młynne - Edyta Baluta (tegoroczna Mistrzyni Polski z Poznania).

Niespodzianką było pokonanie przez Patryka Marszałka (Azymut Dębów) kolejnego Mistrza Świata i dwukrotnego Mistrza Europy - Piotra Parfianowicza (UNTS Warszawa) w kategorii juniorów starszych.

Na Paproci podczas II etapu organizatorzy przygotowali dla juniorów i seniorów Premię Górską. Na długości 470m przy różnicy wzniesień 140m najlepszymi okazali się Dominika Kulczycka (Kościelec Chrzanów) oraz Michał Garbacik (Wawel Kraków).

Nie sposób nie wspomnieć o zawodnikach klubu z Młynnego, bowiem wyniki podopiecznych Witka Sochackiego były znaczące. Patria Młynne zdobyła aż 6 medali - bowiem na najwyższym stopniu podium stanęli obok Edyty Baluta, także : Krzysztof Fitrzyk(M10N), Józef Klimasz(M50). Drugie miejsca padły łupem: Olgi Kozłowskiej(K12) oraz Patryka Piwowara(M10N). Trzecie miejsce dorzucił jeszcze Kacper Kuca (M14). Świetnie, świetnie.

Współorganizatorami X Limanowa Cup była Gmina Limanowa i Gmina Tymbark. Wiele pracy za którą organizator serdecznie dziękuję włożyły też jednostki OSP z Gminy Tymbark a także OSP z Łososiny Górnej. „Patria” dziękuje także KP Policji za zabezpieczenie tras. Słowa podziękowania kierowane są także w stronę sponsorów klubu , bez których pewnie ta impreza nie miałaby takiego blasku : Bank Spółdzielczy Limanowa, Piwniczanka, Elfach, Domex, Indeco, Wojtas. Wielkie, wielkie dzięki.

„Patrię” chwalono za organizację, a jeśli dodamy do tego jeszcze widowiskowe biegi sztafetowe w sobotnie popołudnie w Tymbarku to będzie to już wszystko.

Już teraz „Patria” Młynne zaprasza na przyszłoroczną XI edycję „Limanowa Cup”, a jeszcze w tym roku (14-16.09.) Patria będzie głównym organizatorem II rundy Klubowych Mistrzostw Polski (Skansen - Nowy Sącz i Las Chełmecki w okolicach Biczyc i Trzetrzewiny).

Sztab organizacyjny:
Koordynator imprezy - Witold Sochacki
Kierownik Zawodów - Marek Golonka
Sędzia Główny - Marek Plich
Budowniczy tras oraz autorzy map - Jacek Kozłowski i Piotr Pietroń
Kierownik logistyki - Jarosław Bugajski
Biuro zawodów - Jolanta Kozłowska i Karolina Sochacka

Komplet wyników na stronie http://limanowacup.pl

Witold Sochacki, Jacek Kozłowski i Piotr Pietroń

które zgromadziły liczną rzeszę kibiców.

Sztab organizacyjny:
Koordynator imprezy - Witold Sochacki