II TURNUS PÓŁKOLONII LETNIEJ W NOWYM RYBIU

22.08.2012

Dnia 20. 08. 2012 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie drugiego turnusu półkolonii letniej na terenie Gminy Limanowa. Na uroczystym rozpoczęciu pojawili się rodzice dzieci biorących udział półkolonii, wychowawczynie grup, sołtys wsi Nowe Rybie - Pan Jan Myszka, przedstawiciele władz Gminy Limanowa: Radny Powiatu i Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Jacenty Musiał, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi
Szkół - Edyta Król oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorota Musiał.

Dzięki wsparciu Gminy Limanowa oraz Związkowi Młodzieży Wiejskiej w Warszawie i Dyrektorowi Szkoły w Nowym Rybiu Pani Grażynie Stalmach został zorganizowany drugi turnus półkolonii letniej na terenie Gminy Limanowa. Pani Edyta Król z całego serca podziękowała Dyrektor Szkoły za trud podjęcia się organizacji tej formy wypoczynku dla dzieci i to po raz drugi w czasie tych wakacji.

Czas trwania półkolonii będzie obejmował dwa tygodnie sierpnia, zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00. Opiekę nad uczestnikami sprawować będą: Pani Beata Kaja, Pani Elektra Stalmach i Pani Małgorzata Ryś. W trakcie półkolonii uczestnicy będą brali udział w wycieczkach wyjazdowych do: Rytra, Inwałdu i Bukowiny Tatrzańskiej. Zorganizowane zostaną również tzw. Dni Tematyczne: Dzień Sportowca, Dzień Artysty. Dzieci będą miały szansę poznać najbliższą okolicę w trakcie pieszych wędrówek.

Na dzień dzisiejszy wszyscy uczestnicy półkolonii maja się dobrze. Zwiedzili już m.in. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu, wędrowali po okolicy Nowego i Starego Rybia oraz przeszli przez najdłuższy most w powiecie bocheńskim graniczącym z powiatem limanowskim. Mamy nadzieje, że pogoda nadal będzie dopisywała naszym półkolonistom, a wszystkie przewidziane atrakcje zostaną w pełni przez dzieci wykorzystane.

Małgorzata Ryś

Małgorzata Ryś