II TURNUS PÓŁKOLONII LETNIEJ

16.08.2012

W dniach 20 do 31 sierpnia bieżącego roku odbędzie się II turnus półkolonii letniej organizowanej w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu przy współpracy Gminy Limanowa i Związku Młodzieży Wiejskiej.

Dzieci będą aktywnie i pożytecznie spędzać czas. Przygotowany przez Dyrektora Szkoły Panią Grażynę Stalmach program półkolonii przewiduje m.in.:

• wycieczki po miejscowym terenie: spacer po okolicy Nowego i Starego Rybia w tym zwiedzanie starej cegielni; piesza wędrówka do Kamionnej, tam przejście po najdłuższym moście w powiecie bocheńskim i podziwianie rezerwatu; wycieczka do Pasierbca; wędrówka na Łysą Górę;
  • wycieczki autokarowe: wycieczka do Warowni i Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie; wycieczka do Rytra i pobyt w Parku Linowym ABlandia; wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie dzieci będą zżywać kąpieli w basenach geotermalnych.

Koloniści będą mieli szansę rozwijać swoje zdolności artystyczne, umiejętności sportowe podczas Dnia Artysty i Dnia Sportowca, które zostaną zorganizowane w szkole. Przeprowadzone zostaną również liczne konkursy, m.in. sportowe rzut do celu, skok w dal, bieg na czas, rzut do kosza, hula – hop), literackie (na najładniejsze opowiadanie lub artykuł o półkolonii), artystyczne(najciekawsze strój kolonisty, najlepszy taniec dyskotekowy).

Wszystkim półkolonistom życzymy udanego wypoczynku. Mamy nadzieję, że dzieci zregenerują siły przed nadchodzącym rokiem szkolnym i we wrześniu pojawia się na uroczystej akademii rozpoczynającej rok szkolny z uśmiechem na twarzy i mnóstwem wspomnień.

Małgorzata Ryś

Małgorzata Ryś