Ewakuacja w limanowskiej MBP

22.08.2012

24 sierpnia w limanowskiej MBP spotkanie promocyjne kolejnej już wspólnej książki klubów literackich z Limanowej i słowackiego Dolnego Kubina (egzemplarz darmowy). Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Wydawnictwo nosi tytuł "Masowa ewakuacja dmuchawców". Jego wydawcą jest Biblioteka Orawska z Dolnego Kubina. To już trzecia wspólna książka literatów z Limanowej i Dolnego Kubina. Ogółem swoje teksty prezentuje tutaj aż 37 autorów
z dolnokubińskiego Klubu Literackiego Fontana oraz działającego przy naszej bibliotece Limanowskiego Klubu Literackiego. Różnorodność jest jej cechą szczególną i zarazem dużym atutem. Książka jest egzemplarzem darmowym, za darmo będzie można ją sobie odebrać właśnie na spotkaniu promocyjnym. Zapraszamy do nas w piątek.
- zachęca Joanna Michalik, pełnomocnik burmistrza ds. MBP.

Autorzy Limanowskiego Klubu Literackiego: Agnieszka Kosecka, Anna Przybylska, Jerzy Bogacz, Joanna Jarecka-Gomez, Jan Wielek, Klaudia Miśkowicz, Maciej Kazana, Marek Jerzy Stępień, Marian Wójtowicz, Aleksander Majerski, Anna Twaróg, Jarosław Czaja, Jacek Sejmej, Karolina Grabiec, Marek Dudek, Małgorzata Kubacka, Magdalena Włodarczyk, Natalia Nawalaniec, Zbigniew Kazimierz Wrona.

Autorzy Klubu Literackiego FONTANA: Otka Štepitová, Vladimra Martvoňová, Zuzana Kovalíková, Iveta Babniová, Tatiana Karkoková, Matej Kohár, Milan Gonda, Dominika Vlčková, Jarka Kulinová, Peter Tomáň, Tomá Toček, Tatiana Rešová, Miroslav Karacol, Roman Večerek, Žaneta Dobijová, Pavol Stuchl, Lýdia Ostrowska Kovalíková, Peter Huba.

Wydanie książki oraz jej spotkania promocyjne (Dolny Kubin, Limanowa) to działania w ramach projektu kulturalnego pn. WZAJEMNE POŁĄCZENIA - HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ. Jego realizatorem jest Biblioteka Orawska a polskim partnerem - limanowska MBP. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

- zachęca Joanna Michalik, pełnomocnik burmistrza ds. MBP.