Wojewódzkie Obchody Święta Policji

31.07.2012

W dniu 28 lipca br. w Limanowej odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji.

Uroczystości związane z 93 rocznicą utworzenia policji rozpoczęły się w Bazylice Limanowskiej mszą świętą odprawioną przez Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej ks. bp Andrzeja Jeża. Homilię wygłosił ks. bp polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. W czasie uroczystego nabożeństwa
poświęcony został sztandar Powiatowej Policji w Limanowej ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. Po mszy świętej poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz uczestnicy uroczystości przy akompaniamencie śląskiej orkiestry policyjnej udali się na limanowski rynek na dalszą część uroczystości. Z-ca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Rokita odebrał meldunek od dowódcy uroczystości. Ponadto nadinsp. Rokita odebrał z rąk Starosty Jana Puchały nowy sztandar, przekazując go Komendantowi limanowskiej policji insp. Robertowi Hahnowi.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Nadinspektor Mariusz Dębek Małopolski Komendant Wojewódzki Policji oraz wiele zaproszonych gości, którzy składali życzenia zgromadzonym policjantom z całego województwa. Gminę Limanowa reprezentowali na uroczystościach Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa oraz Józef Oleksy Przewodniczący Rady Gminy Limanowa. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Wójt Pazdan przekazali Komendantowi insp. Robertowi Hahnowi w imieniu samorządu powiatu limanowskiego czek w wysokości 97 tyś. zł na zakup nowych samochodów, które będą wykorzystywane do pracy dzielnicowych i policjantów w tych samorządach.

KPTS

autor zdjęć Anna Młynarczyk - UM Limanowa