Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wioletta Orczykowska na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu

15.07.2012

W dniach 13-15 lipca br. w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15l w Pływaniu. W zawodach uczestniczyło 332 zawodników ze 102 klubów z terenu całego kraju. Klub "Limanowa-Swim" reprezentowała Wioletta Orczykowska.

W ramach 3-dniowych zawodów rano odbywały się eliminacje, a po południu rozgrywane były finały. Osiem najlepszych pływaczek
i pływaków danej kategorii klasyfikowanych było do finału "A" i finału "B" .

Wiola Orczykowska zakwalifikowała się do 3 finałów "A" i 1 finału "B" poprawiając tym samym swoje rekordy życiowe.

Na 50 m stylem dowolnym zajęła 7 miejsce w Polsce z czasem 28.19. Na 100 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce w kraju z czasem 59.33. Na 200 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce z czasem 2.09.31.

W finale "B" stylem dowolnym zajęła 12 miejsce w Polsce z czasem 4.42.70.

Rywalizacja o medale była bardzo zacięta, wspólnie z żoną dopingowaliśmy naszej córce – mówi tata Wioli, Bogdan Orczykowski.

Kolejne sukcesy gimnazjalistki z Męciny to wynik dobrej współpracy z trenerem KS "Limanowa-Swim" Robertem Lora. Jesteśmy dumni z osiąganych przez Wiolę sukcesów i życzymy jej dalszych udanych startów.