Wieczór autorski Marii Hebda: "Życie z pasją"

29.07.2012

Dnia 28 lipca o godz. 19:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowej odbył się wieczór autorski lokalnej malarki i poetki Marii Hebda. Na spotkaniu obecni byli pracownicy bibliotek - Teresa Frączek, Renata Mróz, Maria Trzupek oraz przyjaciele, znajomi i zwolennicy twórczości pani Marii.

Maria Hebda wiersze pisze od kilkunastu lat, natomiast malarstwem
interesowała się od dzieciństwa. Jej obrazy przedstawiają różną tematykę, najczęściej są to jednak portrety i pejzaże. W swoim dorobku ma również ołówkowe szkice. Przybyli mogli podziwiać kilkadziesiąt obrazów artystki, wystawionych w bibliotece. Sztuka jest dla malarki wielką pasją, jej dzieła pełne są barwy, ekspresji i koloru. Każdy powinien mieć w swoim życiu jakieś hobby, moim jest malarstwo. Twórczość daje mi wiele radości i satysfakcji, dzięki niej moje życie nie jest nudne i monotonne - mówi Maria Hebda.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzięki artystce, która stworzyła wręcz rodzinny klimat. Na początku pani Maria opowiedziała o sobie, następnie rozpoczęła się główna część spotkania czyli prezentacja wierszy. W przedstawionych utworach przejawia się duża doza optymizmu, humoru i zabawy słownej. Podkład muzyczny towarzyszący deklamacji budował ciepły nastrój i sprzyjał refleksji.

Spotkanie w Bibliotece w Pisarzowej było już kolejnym, na którym pani Maria przedstawiała swój dorobek artystyczny. Serdecznie dziękujemy za miły wieczór oraz życzymy zadowolenia i satysfakcji z realizacji swoich życiowych pasji.

Maria Trzupek

Maria Hebda wiersze pisze od kilkunastu lat, natomiast malarstwem