Wakacyjne spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

18.07.2012

Dnia 20 lipca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, odbyło się wakacyjne spotkanie z pisarzem dziecięcym Wiesławem Drabikiem. Pan Wiesław jest popularnym autorem książeczek dla młodych czytelników. Do chwili obecnej wydał ich już 160. W planach są następne bajeczki. Na spotkanie licznie przybyły dzieci z bibliotek gminy Limanowa, które w ramach akcji "Wakacje w Bibliotece" miały zorganizowaną wycieczkę po
gminie.

W spotkaniu udział wzięli także instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej - Maria Kawula, sołtys Starej Wsi - Mieczysław Bulanda, pracownice gminnych bibliotek publicznych - Lidia Piegza, Anna Wiktor, Maria Trzupek, Renata Mróz, wiejskich klubów kultury - Janina Malinowska, Agata Pytel, Maria Fiejtek oraz rodzice z dziećmi. Na początku Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał przywitał wszystkich zebranych, krótko przedstawił pisarza i jego bogaty dorobek literacki. Potem głos zabrał gość, który od razu nawiązał wspaniały kontakt z młodymi słuchaczami. Autor bajeczek prowadził żywy dialog ze słuchaczami: tworzył rymy, wymyślał zgadywanki, recytował swoje wiersze, wręczał małe gadżety i wyróżnienia. Z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej twórczej pracy, która jest dla niego wielką pasją i sposobem na życie. Krąg jego odbiorców z roku na rok poszerza się o nowych zwolenników, bajki jego autorstwa czytają zarówno małe dzieci, jak i ich starsi rówieśnicy. Pan Drabik z łatwością tworzy nowe bajeczki, obfitują one w ciekawe morały i są pisane w humorystyczny sposób.

Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą ze znajomości książek pisarza, brali udział w zabawach słownych i próbowali swych sił w rymowaniu. Na zakończenie najaktywniejsi otrzymali w nagrodę książki autorstwa pana Drabika. Po spotkaniu chętni mogli zakupić w atrakcyjnej cenie książeczki z autorską dedykacją. Następnie czytelnicy ustawili się w kolejce po autograf. Dla wszystkich przybyłych przygotowany został słodki poczęstunek.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Młodzi słuchacze byli niezwykle usatysfakcjonowani spotkaniem. Z pewnością można stwierdzić, że po dzisiejszej wizycie grono czytelników książek Wiesława Drabika znacznie się powiększy.

Maria Trzupek

gminie.