Powstał kolejny Klub Sportowy

26.07.2012

W Gminie Limanowa powstał kolejny Ludowy Klub Sportowy Rybie.

Zebranie założycieli odbyło się w dniu 22 lipca br. w Wiejskim Domu Kultury w Starym Rybiu. W zebraniu uczestniczyło 24 osoby oraz zaproszeni goście: Stanisław Strug Prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Limanowej, Stanisław Młyński Radny Gminy Limanowa, Stanisław Piegza Prezes Powiatowego Zarządu LZS w Limanowej, Jerzy Kruczek - Sołtys wsi Stare Rybie, Jan Myszka - Sołtys Wsi Nowe
Rybie, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału KPTiS Gminy Limanowa.

Zebrani goście poinformowali zebranych o zasadach funkcjonowaniu klubów sportowych powiatu limanowskiego i gminy limanowej możliwościach wsparcia finansowego, potrzebami budowania społeczeństwa aktywnego obywatelskiego oraz rozwoju mieszkańców przez kulturę fizyczną. Młodzi sportowcy z Nowego i Starego Rybia chcą w przyszłych rozgrywkach limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej zgłosić swój udział. Będzie to zależało od ogromnej determinacji i organizacji Zarządu Klubu oraz samych uczestników.

Marzy im się aby w przyszłości w tej części gminy powstało boisko trawiaste mówi - Stanisław Młyński Radny Gminy Limanowa.

Zebrani uczestnicy przyjęli statut klubów oraz dokonali wyboru zarządu. Powołano Zarząd Klub w składzie: Grzegorz Kruczek - Prezes, Kamil Kolarz - W-ce Prezes, Przemysław Golonka - Sekretarz, Mirosław Opach - Skarbnik, Jakub Zając - Członek. Komisja Rewizyjna: Stanisław Młyński - Przewodniczący, Jan Myszka - Sekretarz, Jerzy Kruczek - Członek.

Następnym etapem jest rejestracja klubu w Starostwie Powiatu w Limanowej aby uzyskać osobowość prawną. Młodym sportowcom życzymy sukcesów.

KPTS

W Gminie Limanowa powstał kolejny Ludowy Klub Sportowy Rybie.

Rybie, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału KPTiS Gminy Limanowa.

KPTS