PÓŁKOLONIA PO RAZ DRUGI

17.07.2012

Po okolicznościowym spotkaniu kończącym półkolonię, wszyscy rozeszli się do domów w radosnych nastrojach z nadzieją, że taka forma wypoczynku odbędzie się znowu za rok. Takim słowami został zakończony artykuł wieńczący półkolonię letnią w roku szkolnym 2010/2011. Słowa te nie pozostały bez odzewu, ponieważ dnia 16 lipca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie kolejnej,
tj. drugiej półkolonii letniej na terenie Gminy Limanowa. Na uroczystym rozpoczęciu pojawili się rodzice dzieci biorących udział półkolonii, wychowawczynie grup, sołtys wsi Nowe Rybie - Jan Myszka, pielęgniarka Irena Stach - Szumańska, przedstawiciele władz Gminy Limanowa: Zastępca Wójta - Franciszek Bieda, Radny Powiatu i Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu - Jacenty Musiał, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorota Musiał.

Dzięki tym osobom oraz Wójtowi - Władysławowi Pazdanowi, Krajowej Radzie Izb Rolniczych w Warszawie i Dyrektorowi Szkoły w Nowym Rybiu - Grażynie Stalmach została zorganizowana kolejna edycja półkolonii letniej na terenie Gminy Limanowa.

Czas trwania półkolonii będzie obejmował dwa tygodnie lipca, zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00. Opiekę nad uczestnikami sprawować będą: Iwona Gawlak, Elektra Stalmach i Małgorzata Ryś. Nad zdrowiem dzieci czuwać będzie pielęgniarka, zaś o posiłki dbać będą kucharki Józefa Opach i Bożena Nowak. Porządku wokół szkoły - tj. bazy naszych półkolonistów pilnować będzie Beata Kaja.

W trakcie półkolonii uczestnicy będą brali udział w pięciu wycieczkach wyjazdowych do: Rytra, Inwałdu, Zakopanego, Krakowa oraz nad Jezioro Rożnowskie. Zorganizowane zostaną również tzw. Dni Tematyczne: Dzień Sportowca, Dzień Artysty, Dzień Teatru, Dzień Edukacji Międzykulturowej. Podczas półkolonii dzieci będą miały szansę odkryć nowe miejsca Małopolski, a także wykazać się pod kątem artystycznym lub sportowym.

Wszyscy uczestnicy półkolonii mają nadzieję, że wspólnie spędzone dni będą czasem pięknym, wesołym i dobrym, o czym z pewnością poinformujemy po uroczystym zakończeniu, które odbędzie się dnia 27 lipca 2012 r.

Małgorzata Ryś

Uroczyste otwarcie półkolonii