Konkurs "Mistrz głośnego czytania" w Bibliotece w Rupniowie

16.07.2012

Dnia 12 czerwca w Bibliotece w Rupniowie odbył się konkurs pod nazwą "Mistrz głośnego czytania". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i chętnie wzięli w nim udział młodzi czytelnicy.

Uczestnicy nie tylko czytali wybrane teksty M. Konopnickiej, D. Gellner, J. L. Kerna, ks. J. Twardowskiego, J. Tuwima, J. Brzechwy, E. Stadtmüller i innych, ale również bacznie przysłuchiwali się wszystkim biorącym udział
w rywalizacji, by następnie w tajnym głosowaniu wyłonić Mistrza głośnego czytania. Tytuł ten otrzymały: Edyta Smaga (kat. dzieci starszych) oraz Alicja Myszka (kat. dzieci młodszych), które otrzymały nagrody książkowe. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i upominki.

Konkurs pod hasłem "Mistrz głośnego czytania" organizowany jest w bibliotece w Rupniowie już po raz kolejny i ma wiele zwolenników. Dzieci poznają tym samym podstawowy kanon literatury pięknej dla najmłodszych i najpopularniejszych pisarzy dziecięcych.

Akcja ta doskonale promuje czytelnictwo i ukazuje zalety obcowania ze słowem pisanym.

A.W.

A.W.