I TURNIEJ ROSOŁU

30.07.2012

W dniu 25 lipca 2012 roku w budynku OSP Krasne Lasocice odbył się "I Turniej Rosołu" zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Spośród 8 Kół Gospodyń Wojskich, które wzięły udział w Turnieju 2 Koła z naszej gminy zajęły wysokie - II i III miejsce.

Celem Turnieju była prezentacja i promocja produktów lokalnych i tradycyjnych, walorów kuchni regionalnej oraz aktywizacja społeczności lokalnej.

Zadanie turniejowe polegało na przygotowaniu przez Uczestników rosołu w ilości min. 5 litrów przeznaczonego do oceny przez Komisję Konkursową, jak również do degustacji przez innych uczestników turnieju oraz zaproszonych gości.

W skład Komisji Konkursowej wchodzili:
Stanisław Piegza - Prezes Stowarzyszenia LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska";
Urszula Nowogórska - Sekretarz LGD;
Marcin Lorek - Członek Zarządu LGD
Jakub Kasiński - właściciel restauracji "Chilli"-F.G."Degusto".

Do Turnieju zakwalifikowało się 8 Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru LSR, których rosoły zostały poddane ocenie komisji konkursowej. Komisja konkursowa po ocenie rosołów, wyłoniła następujących laureatów" I Turnieju Rosołu":

• I Miejsce - KGW z Krasnych Lasocic;
  • II Miejsce - KGW Rupniów Centrum;
  • III Miejsce - KGW z Pasierbca;

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Zdaniem komisji konkursowej, Turniej był na bardzo wysokim poziomie, wszystkie rosoły były smaczne i charakteryzowały się wspaniałymi regionalnymi dodatkami. I Turniej rosołu stanowił eliminacje do Festiwalu rosołu , który odbędzie się w Zamku w Wiśniczu w październiku 2012 roku. Zwycięzca Turnieju będzie reprezentował LGD na w/w Festiwalu.

/zdj. LGD Limanowa/
Więcej zdjęć dostępna jest na stronie LGD, pod poniższym linkiem: http://lgdlimanowa.eu/Portal/pl/Galery/42/I%20TURNIEJ%20ROSOŁU

KPTS

W skład Komisji Konkursowej wchodzili:
Stanisław Piegza - Prezes Stowarzyszenia LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska";
Urszula Nowogórska - Sekretarz LGD;
Marcin Lorek - Członek Zarządu LGD
Jakub Kasiński - właściciel restauracji "Chilli"-F.G."Degusto".

• I Miejsce - KGW z Krasnych Lasocic;
  • II Miejsce - KGW Rupniów Centrum;