Wręczono nagrody za osiągnięcia sportowe

11.06.2012

W dniu 11 czerwca br. na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zawodników z gminy Limanowa za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2011r. Nagrody przyznane zostały zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Limanowa z dnia 31 marca 2011 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wysokości nagród dla zawodników za
osiągnięcia wysokich wyników sportowych. O przyznaniu i podziale nagród zadecydowała Gminna Rada Sportu na posiedzeniu w dniu 22 maja br.

Serdeczne gratulacje sportowcom złożyli Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, Z-ca Wójta Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Sekretarz Urzędu Gminy Limanowa - Marek Ziaja oraz Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa.

Nagrody za osiągnięte wysokie wyniki sportowe otrzymało 14 sportowców z naszej gminy:

• Arleta Dudziak z Makowicy - narciarstwo klasyczne - biegi i biathlon
  • Krystian Pacholarz z Kłodnego - biegi narciarskie
  • Wioletta Orczykowska z Męciny - pływanie
  • Paweł Smoleń z Męciny - sztuki walki
  • Marcin Guzik z Łososiny Górnej - karate kyokushin
  • Karolina Golonka z Łososiny Górnej - biegi na orientację
  • Małgorzata Mól z Łososiny Górnej - biegi na orientację
  • Sandra Duplak z Makowicy - biegi na orientację
  • Kamil Fitrzyk z Makowicy - biegi na orientację
  • Krzysztof Fitrzyk z Makowicy - biegi na orientację
  • Jakub Dudek z Młynnego - biegi na orientację
  • Krzysztof Golonka z Młynnego - biegi na orientację
  • Andrzej Sądel z Siekierczyny - kolarstwo górskie "MTB"
  • Emanuel Piaskowy z Lipowego - kolarstwo górskie "MTB"

Spotkanie z zasłużonymi sportowcami było okazją do przekazanie przez Wójta Gminy Limanowa - Władysława Pazdana informacji o najistotniejszych przedsięwzięciach gminy Limanowa w sferze kultury fizycznej, realizowanych inwestycjach, przekazywanych dotacjach dla klubów sportowych, dzięki którym mogą wszechstronnie rozwijać się mieszkańcy naszej gminy osiągając wysoki wyniki sportowe.

Zgodnie z ustawowymi zapisami, gminy nie są zobowiązane do dofinansowania sportów wyczynowych lecz na realizację zadań z zakresu sportu masowego oraz szkolnego. Podjęta uchwała dała możliwość Wójtowi Gminy Limanowa wspierania najlepszych sportowców, a przekazana nagroda w łącznej kwocie 9.400,00 zł jest zachętą do zdobywania dalszych sukcesów.

Wszystkim wyróżnionym sportowcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji sportowych pasji.

KPTiS

• Arleta Dudziak z Makowicy - narciarstwo klasyczne - biegi i biathlon
  • Krystian Pacholarz z Kłodnego - biegi narciarskie
  • Wioletta Orczykowska z Męciny - pływanie