PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI

19.06.2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej w ramach aktywizacji zawodowej mieszkańców gminy Limanowa zakończył kolejny, już 8 etap realizowanego od trzech lat Projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Środki na realizację projektu pozyskano z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia w wymiarze 60 godzin odbywały się w Limanowskim Domu Kultury. Wzięło w nich udział 15 osób. Tym razem uczestnicy mieli możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych. Podczas zajęć zdobywali praktyczne umiejętności sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej. Przeprowadzone zostały badania lekarskie, pod kątem zdolności uczestników do podjęcia pracy. Każdy z uczestników otrzymał stosowne zaświadczenie.

W miesiącu kwietniu, zrealizowano trening kompetencji i umiejętności społecznych, w którym wzięło udział 15 osób. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zasadami efektywnej komunikacji, poznali techniki radzenia sobie ze stresem, nabyli umiejętności prawidłowego porozumiewania się oraz poznali metody i formy poszukiwania pracy.

Dorota Musiał

Dorota Musiał