Młodzi strażacy MDP z Nowego Rybia na szkoleniu

24.06.2012

Dwudziestu pięciu młodych strażaków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Rybiu wzięło udział w pokazie sprzętu i szkoleniu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Limanowej. Wyjazd zorganizowano wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu.

Autobus do przewozu udostępnił Urząd Gminy Limanowa. Uczestnicy to uczniowie kl. IV -VI i gimnazjum, w tym 14 dziewczyn. Zarząd OSP w imieniu uczestników serdecznie dziękuje dowódcy JRG mł. brygadierowi Tomaszowi Pawlikowi, wszystkim strażakom I zmiany którzy brali udział w pokazie oraz szkoleniu i potrafili nawiązać wspaniały kontakt z młodzieżą.

Młodzież dziękuje i obiecuje, że jeszcze Panów Strażaków odwiedzą. To już trzeci wyjazd szkoleniowy w tym roku. MDP w Nowym Rybiu liczy 43 członków, w tym 17 dziewcząt.

Notatka: Sternal K.
Foto: Sułkowska i Sternal