Kolejny sukces Wioli Orczykowskiej

17.06.2012

W dniach 15-16 czerwca 2012r. w Oświęcimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu.

W zawodach uczestniczyło 35 klubów z całej Polski m.in. z Łodzi, Warszawy, Olsztyna. Z klubu "Limanowa - swim" startowały 2 zawodniczki Wioletta Orczykowska i Katarzyna Widomska.

Ogromnym sukcesem zakończył się występ 15 letniej Wioletty, gdyż po raz pierwszy zdobyła we wszystkich startach stylem dowolnym pierwsze miejsca. Na dystansie 50 m uzyskała czas 28,44 s - to jest jej nowy rekord życiowy.

Na dystansie 100 m uzyskała czas 1.00,56 s to też jest nowy rekord życiowy na koronnym jej dystansie. Na 200 m i 400 m też była najlepsza.

Udane starty pozwoliły jej zdobyć tytuł "Najlepszej 15 letniej zawodniczki", z czego niezmiernie dumny jest Bogdan Orczykowski - ojciec Wioli, a jednocześnie V-ce Prezes Klubu "Limanowa - swim".

Druga zawodniczka Katarzyna Widomska zdobyła również wysokie miejsca plasując się na X, XI i XII miejscu na poszczególnych dystansach.

Cieszy ogromnie sukces naszej zawodniczki, która z zawodów na zawody osiąga coraz to lepsze wyniki rozsławiając tym samym Męcinę i Ziemię Limanowską.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom Klubu "Limanowa - swim", który ma swoją siedzibę w Męcinie życzymy wielu dalszych sukcesów, zaś trenerowi Robertowi Lora gratulujemy wspaniałych wyników pracy z młodzieżą.

Bogdan Orczykowski składa podziękowania dla Gminy Limanowa i Powiatu Limanowskiego za pomoc finansową i wspieranie Klubu.

Jacenty Musiał

Jacenty Musiał