Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zawody Gimnazjów w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich

29.05.2012

W dniu 30 maja 2012 r. w Zespole Szkół i na stadionie sportowym w Pasierbcu odbyły się zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt i w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Limanowa w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Wójt Gmina Limanowa - Władysław Pazdan i Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu - Rozalia Kuchta, którzy
złożyli uczestnikom rozgrywek życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Celem imprezy była popularyzacja piłki siatkowej i piłki nożnej wśród młodzieży z gimnazjum. Po zaciętych rozgrywkach młodzież zajęła następujące miejsca:- w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Limanowa I miejsce wywalczyło Gimnazjum z Pisarzowej. Dziewczęta grały w składzie: Katarzyna Sławek, Kamila Kożuch, Sandra Drożdżak, Izabela Wróbel, Magdalena Woźniak, Sylwia Jurczak, Marcelina Cabała, Monika Woźniak, Anna Tobiasz, Magdalena Ryś, Justyna Lis, Angelika Kotlarz. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego - Michał Majka.

Kolejne miejsca zajęły: II m. - Gimnazjum z Męcinie, III m. - Gimnazjum z Rupniowa, IV m. - Gimnazjum ze Starej Wsi II, równorzędne V m. - Gimnazjum z Pasierbca i Starej Wsi I.

Zawody w Piłkę Nożną Chłopców o Puchar Wójta Gminy Limanowa rozegrano na stadionie piłkarskim, po zaciętej rywalizacji wygrało Gimnazjum z Rupniowa. Chłopcy grali w składzie : Grzegorz Młyński, Jacek Wąsowicz, Tomasz Trojański, Adrian Król, Kamil Zając, Dominik Lizak, Kamil Moskal, Wojciech Musiał. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego - Robert Piwowarczyk.

Kolejne miejsca zajęli: II m. - Gimnazjum z Pasierbca, III m. - Gimnazjum ze Starej Wsi II, IV m. - Gimnazjum z Męciny, V m. - Gimnazjum ze Starej Wsi I, VI m. - Gimnazjum z Pisarzowej.

Dyplomy i nagrody drużynom wręczył Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa - Jacenty Musiał, Radny Miasta Limanowa a zarazem trener LKS "Wierchy" Pasierbiec - Mateusz Wroński, Z-ca Dyrektora w Zespole Szkół w Rupniowie - Robert Piwowarczyk i nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Pasierbcu - Marek Golonka.

Organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Limanowej - Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu, Zespół Szkół w Pasierbcu, Ludowy Klub Sportowy "Wierchy" Pasierbiec.

Rozegrane dzisiaj zawody sportowe były jedną z ponad 70 imprez sportowo-rekreacyjno-turystycznych, które na terenie gminy Limanowa odbywają się w dniach 26 maja do 1 czerwca br. w ramach XVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Podstawowym celem organizowanego już po raz osiemnasty Turnieju jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Wykaz imprez organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zamieszczone są na stronie gminy.

KPTS


W dniu 30 maja 2012 r. w Zespole Szkół i na stadionie sportowym w Pasierbcu odbyły się zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt i w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Limanowa w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Wójt Gmina Limanowa - Władysław Pazdan i Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu - Rozalia Kuchta, którzy
złożyli uczestnikom rozgrywek życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Celem imprezy była popularyzacja piłki siatkowej i piłki nożnej wśród młodzieży z gimnazjum. Po zaciętych rozgrywkach młodzież zajęła następujące miejsca:- w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Limanowa I miejsce wywalczyło Gimnazjum z Pisarzowej. Dziewczęta grały w składzie: Katarzyna Sławek, Kamila Kożuch, Sandra Drożdżak, Izabela Wróbel, Magdalena Woźniak, Sylwia Jurczak, Marcelina Cabała, Monika Woźniak, Anna Tobiasz, Magdalena Ryś, Justyna Lis, Angelika Kotlarz. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego - Michał Majka.

Kolejne miejsca zajęły: II m. - Gimnazjum z Męcinie, III m. - Gimnazjum z Rupniowa, IV m. - Gimnazjum ze Starej Wsi II, równorzędne V m. - Gimnazjum z Pasierbca i Starej Wsi I.

Zawody w Piłkę Nożną Chłopców o Puchar Wójta Gminy Limanowa rozegrano na stadionie piłkarskim, po zaciętej rywalizacji wygrało Gimnazjum z Rupniowa. Chłopcy grali w składzie : Grzegorz Młyński, Jacek Wąsowicz, Tomasz Trojański, Adrian Król, Kamil Zając, Dominik Lizak, Kamil Moskal, Wojciech Musiał. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego - Robert Piwowarczyk.

Kolejne miejsca zajęli: II m. - Gimnazjum z Pasierbca, III m. - Gimnazjum ze Starej Wsi II, IV m. - Gimnazjum z Męciny, V m. - Gimnazjum ze Starej Wsi I, VI m. - Gimnazjum z Pisarzowej.

Dyplomy i nagrody drużynom wręczył Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa - Jacenty Musiał, Radny Miasta Limanowa a zarazem trener LKS "Wierchy" Pasierbiec - Mateusz Wroński, Z-ca Dyrektora w Zespole Szkół w Rupniowie - Robert Piwowarczyk i nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Pasierbcu - Marek Golonka.

Organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Limanowej - Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu, Zespół Szkół w Pasierbcu, Ludowy Klub Sportowy "Wierchy" Pasierbiec.

Rozegrane dzisiaj zawody sportowe były jedną z ponad 70 imprez sportowo-rekreacyjno-turystycznych, które na terenie gminy Limanowa odbywają się w dniach 26 maja do 1 czerwca br. w ramach XVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Podstawowym celem organizowanego już po raz osiemnasty Turnieju jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Wykaz imprez organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zamieszczone są na stronie gminy.

KPTS
Liczba wyświetleń: 3392
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne