Wystawa w Bibliotece w Nowym Rybiu: "Jeśli echo ich głosów umilknie - zginiemy"

13.05.2012

Dnia 11 maja br., w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej ofiarom niemieckiego nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück pod hasłem: "Jeśli echo ich głosów umilknie - zginiemy". Wystawę wypożyczono z Muzeum Lubelskiego, dzięki uprzejmości Kierownik Muzeum, Pani Barbary Oratowskiej.

Na otwarciu obecni byli Ksiądz Proboszcz Parafii Nowe Rybie Kazimierz Basista oraz Księża Katecheci, Sołtys wsi Jan Myszka, Radny Stanisław Młyński, Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu Grażyna Stalmach, nauczyciele oraz bibliotekarki. Dużą grupę przybyłych stanowiła zorganizowana wycieczka z Wiejskiego Klubu Kultury z Kisielówki wraz z opiekunem Agatą Pytel. Przybyłych gości przywitał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, który następnie przybliżył historię obozu Ravensbrück, tragiczny los więzionych i okrutne praktyki pseudomedyczne dokonywane na polskich więźniarkach.

Prezentowane materiały stanowią niezwykle wartościowe eksponaty, ukazujące tragiczne losy naszych przodków, są niejako niemym świadkiem tamtych tragicznych wydarzeń. Naszą powinnością jest zachowanie pamięci o tych bolesnych zdarzeniach z historii naszego narodu, gdyż "Jeśli echo ich głosów umilknie - zginiemy".

Wystawa udostępniana będzie zwiedzającym od 11 do 31 maja w godzinach pracy biblioteki:

poniedziałek: 10:00 - 15:00
wtorek: 12:00 - 17:00
środa: 10:00 - 15:00
czwartek: 12:00 - 17:00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

poniedziałek: 10:00 - 15:00
wtorek: 12:00 - 17:00
środa: 10:00 - 15:00
czwartek: 12:00 - 17:00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.