Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Uroczystość poświęcenia, przekazania sztandaru i budynku nowej remizy OSP w Wysokiem

31.05.2012

W dniu 26 maja br. w gminie Limanowa odbyła się podniosła historycznie uroczystość poświęcenia, przekazania sztandaru i budynku nowej remizy OSP w Wysokiem, którą rozpoczęto mszą Św.

Mszę Św. Celebrował i kazanie wygłosił ks. kap. Władysław Kulig kapelan strażaków województwa małopolskiego w towarzystwie ks. Piotra Witeckiego kapelana z Rzepiennika Biskupiego, ks. Jana Rasia
Proboszcza parafii Kanina i księży ks.Piotra Mamaka ks. Rafała Więcława W czasie mszy został przez ks .Władysława Kuliga poświęcony sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem ufundowany przez społeczność lokalną.Po uroczystej mszy św. na placu przed nowo wybudowaną remizą odbywały się dalsze uroczystości.

Po złożeniu raportu przez dowódcę uroczystości asp. Wojciecha Świerczka Komendantowi Powiatowemu PSP w Limanowej bryg. Grzegorzowi Janczemu nastąpił przegląd pododdziałów. Następnie została podniesiona flaga państwowa na maszt.

Po przywitaniu zaproszonych gości przez Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana , Prezes OSP Wysokie Tadeusz Witecki przedstawił historię jednostki.

Następnie poświęcony wcześniej sztandar V-ce Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Limanowej Bronisław Smoleń przekazał na ręce Wójta Gminy Limanowa, który w asyście sołtysów sołectw Wysokie i Kanina przekazał go Prezesowi OSP Wysokie, Następnie Prezes wypowiadając słowa " Strzeżcie honoru tego sztandaru jak źrenicy oka" przekazał sztandar Pocztowi sztandarowemu. Jednostka OSP Wysokie za całokształt pracy została odznaczona "Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa. Dekoracji sztandaru dokonał Bronisław Smoleń, który w asyście bryg. Grzegorza Janczego wręczył również "Brązowe Medale za zasługi dla Pożarnictwa wyróżniającym się strażakom i osobom cywilnym w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medale otrzymali; Banach Józef, Banach Mieczysław, Banach Stanisław, Cabała Józef, Hasior Stanisław, Kuzak Władysław, Leśniak Kazimierz, Popardowski Krzysztof, Popardowski Mieczysław, Wójs Stanisław. Wśród odznaczonych znaleźli się: Franciszek Bieda V-ce Wójt Gminy i Marcin Matras skarbnik gminy. Odznaką Strażak Wzorowy odznaczeni zostali; Banach Andrzej, Banach Sławomir, Hasior Bogusław, Hasior Sylwester, Jurczak Ryszard, Kuzak Dariusz..

Po symbolicznym przekazaniu budynku remizy strażackiej, której wartość wynosi około l miliona złotych strażakom i społeczności lokalnej przez Wójta Gminy Limanowa , ks. kapelan Władysław Kulig w towarzystwie księży dokonał poświęcenia przekazanej remizy. Po poświęceniu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez wójta i zaproszonych gości.

Gratulacje z okazji poświęcenia, przekazania sztandaru i budynku nowej remizy składali:
- Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk,
- Starosta Powiatu Jan Puchała, z członkiem Zarządu Mieczysławem Urygą,
- Komendant Powiatowy PSP bryg. Grzegorz Janczy
- V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Bronisław Smoleń,
- Burmistrz miasta Limanowa Władysław Bieda,
- przedstawicielka Banku Spółdzielczego Zofia Szewczyk,
- Ks. kapelan Władysław Kulig,

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe, Prezesi, Naczelnicy OSP z terenu miasta i gminy Limanowa, Przyszowej, Krasnego Potockiego i Świdnika.

Oprawę muzyczną podczas uroczystej mszy św. jak i całej uroczystości wykonała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Męciny. Spikerem uroczystości był Aleksander Krzysztof Prezes Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Limanowej.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej, oraz zespołu regionalnego "Przyszowianie" z Przyszowej.

Zaproszeni goście, mieszkańcy Wysokiego i okolicznych wsi bawili się do białego rana.

Aleksander Krzysztof


W dniu 26 maja br. w gminie Limanowa odbyła się podniosła historycznie uroczystość poświęcenia, przekazania sztandaru i budynku nowej remizy OSP w Wysokiem, którą rozpoczęto mszą Św.

Mszę Św. Celebrował i kazanie wygłosił ks. kap. Władysław Kulig kapelan strażaków województwa małopolskiego w towarzystwie ks. Piotra Witeckiego kapelana z Rzepiennika Biskupiego, ks. Jana Rasia
Proboszcza parafii Kanina i księży ks.Piotra Mamaka ks. Rafała Więcława W czasie mszy został przez ks .Władysława Kuliga poświęcony sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem ufundowany przez społeczność lokalną.Po uroczystej mszy św. na placu przed nowo wybudowaną remizą odbywały się dalsze uroczystości.

Po złożeniu raportu przez dowódcę uroczystości asp. Wojciecha Świerczka Komendantowi Powiatowemu PSP w Limanowej bryg. Grzegorzowi Janczemu nastąpił przegląd pododdziałów. Następnie została podniesiona flaga państwowa na maszt.

Po przywitaniu zaproszonych gości przez Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana , Prezes OSP Wysokie Tadeusz Witecki przedstawił historię jednostki.

Następnie poświęcony wcześniej sztandar V-ce Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Limanowej Bronisław Smoleń przekazał na ręce Wójta Gminy Limanowa, który w asyście sołtysów sołectw Wysokie i Kanina przekazał go Prezesowi OSP Wysokie, Następnie Prezes wypowiadając słowa " Strzeżcie honoru tego sztandaru jak źrenicy oka" przekazał sztandar Pocztowi sztandarowemu. Jednostka OSP Wysokie za całokształt pracy została odznaczona "Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa. Dekoracji sztandaru dokonał Bronisław Smoleń, który w asyście bryg. Grzegorza Janczego wręczył również "Brązowe Medale za zasługi dla Pożarnictwa wyróżniającym się strażakom i osobom cywilnym w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medale otrzymali; Banach Józef, Banach Mieczysław, Banach Stanisław, Cabała Józef, Hasior Stanisław, Kuzak Władysław, Leśniak Kazimierz, Popardowski Krzysztof, Popardowski Mieczysław, Wójs Stanisław. Wśród odznaczonych znaleźli się: Franciszek Bieda V-ce Wójt Gminy i Marcin Matras skarbnik gminy. Odznaką Strażak Wzorowy odznaczeni zostali; Banach Andrzej, Banach Sławomir, Hasior Bogusław, Hasior Sylwester, Jurczak Ryszard, Kuzak Dariusz..

Po symbolicznym przekazaniu budynku remizy strażackiej, której wartość wynosi około l miliona złotych strażakom i społeczności lokalnej przez Wójta Gminy Limanowa , ks. kapelan Władysław Kulig w towarzystwie księży dokonał poświęcenia przekazanej remizy. Po poświęceniu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez wójta i zaproszonych gości.

Gratulacje z okazji poświęcenia, przekazania sztandaru i budynku nowej remizy składali:
- Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk,
- Starosta Powiatu Jan Puchała, z członkiem Zarządu Mieczysławem Urygą,
- Komendant Powiatowy PSP bryg. Grzegorz Janczy
- V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Bronisław Smoleń,
- Burmistrz miasta Limanowa Władysław Bieda,
- przedstawicielka Banku Spółdzielczego Zofia Szewczyk,
- Ks. kapelan Władysław Kulig,

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe, Prezesi, Naczelnicy OSP z terenu miasta i gminy Limanowa, Przyszowej, Krasnego Potockiego i Świdnika.

Oprawę muzyczną podczas uroczystej mszy św. jak i całej uroczystości wykonała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Męciny. Spikerem uroczystości był Aleksander Krzysztof Prezes Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Limanowej.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej, oraz zespołu regionalnego "Przyszowianie" z Przyszowej.

Zaproszeni goście, mieszkańcy Wysokiego i okolicznych wsi bawili się do białego rana.

Aleksander Krzysztof
Liczba wyświetleń: 3464
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne