"SZUKAŁEM WAS - IDZIEMY ZA TOBĄ" III GMINNY KONKURS O BŁOGOSŁAWIONYM JANIE PAWLE II

16.05.2012

17 maja 2012 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs o bł. Janie Pawle II pt. "Szukałem Was - idziemy za Tobą". Wzięło w nim udział 56 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy reprezentowali 16 placówek oświatowych z terenu gminy Limanowa.

Patronat honorowy nad konkursem wzorem ubiegłego roku objął Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Wiesław Janczyk, Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy, dyrektor GZOS Pani Edyta Król oraz przedstawicel powiatu Pan Jancenty Musiał. Wśród honorowych gości znaleźli się także ksiądz proboszcz Antoni Piś oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Po krótkim programie artystycznym Dyrektor Szkoły Pani Maria Lupa poprosiła przewodniczących komisji o ogłoszenie wyników, a honorowych gości - o wręczenie nagród.

W Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II w kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Wiktoria Oleksy (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie), II miejsce zajął Patryk Lupa (Szkoła Podstawowa w Mordarce), zaś na III uplasował się Bartłomiej Kuna (Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi).

Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Karolina Siciarz (Publiczne Gimnazjum w Męcinie), II - Magdalena Piórkowska (Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi II), zaś III - Karolina Jędrzejek (Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi II).

Konkurs Plastyczny natomiast miał charakter zajęć integracyjnych. Warsztaty przebiegały pod hasłem: "Mapa życia Karola Wojtyły - od Wadowic do Watykanu". Uczniowie wykonali wspólną pracę plastyczną ilustrującą drogę życia bł. Jana Pawła II. W tej kategorii nie przyznano miejsc - wszystkich uczestników wyróżniono nagrodami książkowymi i dyplomami.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie mieli okazję zaprezentować się w konkursie wokalnym pieśni związanych z osobą bł. Jana Pawła II. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Marlena Smoter (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie), na II miejscu ex aequo uplasowali się: Justyna Hybel (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie) i Szymon Orzeł (Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie). Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych przyznano I miejsce ex aequo: Paulinie Lis (Publiczne Gimnazjum w Męcinie) i Marioli Maniak (Publiczne Gimnazjum w Pasierbcu), zaś II miejsce zajęła Monika Matląg (Publiczne Gimnazjum w Rupniowie).

Laureaci konkursów otrzymali wartościowe nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki za udział. Fundatorami nagród byli: Gmina Limanowa, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie, Pan Poseł Wiesław Janczyk oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Męcinie.

Cieszy fakt, że tak wiele szkół z terenu gminy chętnie przyjęło zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie. Niewątpliwie świadczy to o tym, że mimo upływu czasu wciąż żywa jest w naszych sercach i pamięci nauka oraz świadectwo życia naszego Papieża bł. Jana Pawła II.

Renata Długosz

Renata Długosz