Prezentacje Artystyczne Limanowskich Dzieci w ramach Dziecięcej Triady Artystycznej

10.05.2012

Dnia 10 maja br. w Limanowskim Domu Kultury odbyły się "Prezentacje Artystyczne Limanowskich Dzieci" w ramach "Dziecięcej Triady Artystycznej". W konkursie udział wzięły grupy z terenu gminy i miasta Limanowa, które prezentowały się w dwóch kategoriach -widowiska teatralne i zespoły taneczne. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpiło łącznie 14 grup dziecięcych.

Powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna w składzie:
- Maria Trzupek - z ramienia Urzędu Gminy Limanowa
- Jacek Smaga - kierownik Zespołu Regionalnego "Limanowianie"
- Andrzej Giza - instruktor Limanowskiego Domu Kultury
przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII TEATRY:

• 3 równorzędne I miejsca:
    - zespół teatralny "Pluszaki" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi za spektakl Przepis na grzeczność
    - zespół teatralny "Nie tylko nauka" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie za spektakl Dziecięcy pokój
    - zespół teatralny "Bajtek" z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej za spektakl Dwie Dorotki
  • Wyróżnienie zdobył "Teatrzyk TYCI-TYCI" z Zespołu Szkół w Mordarce za spektakl Kopciuszek

W KATEGORII ZESPOŁY TANECZNE:

• I miejsce - zespół "ARS" z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 3 w Limanowej
  • II miejsce - zespół "Ad Libitum" z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
  • III miejsce - zespół "Mali Przedszkolacy" z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej
  • Wyróżnienia zdobyły zespoły:
    - "Fire Fox" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie
    - Kółko Taneczne ze Szkoły Podstawowej w Młynnem

Wszystkie zespoły biorące udział w "Prezentacjach Artystycznych" otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy Limanowa i Limanowski Dom Kultury.

Dzieci, które zaprezentowały się najlepiej podczas wszystkich etapów "Limanowskiej Triady Artystycznej" będą miały okazję wystąpić ponownie na scenie Limanowskiego Domu Kultury dnia 27 maja br. podczas koncertu z okazji Dnia Matki.

Wyróżnione na Triadzie grupy prezentować się będą także podczas uroczystości "XX-lecia Gminy Limanowa" 12 sierpnia br. w Męcinie.

KPTS

Powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna w składzie:
- Maria Trzupek - z ramienia Urzędu Gminy Limanowa
- Jacek Smaga - kierownik Zespołu Regionalnego "Limanowianie"
- Andrzej Giza - instruktor Limanowskiego Domu Kultury
przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII TEATRY:

• 3 równorzędne I miejsca:

W KATEGORII ZESPOŁY TANECZNE:

• I miejsce - zespół "ARS" z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 3 w Limanowej
  • Wyróżnienia zdobyły zespoły:
    - "Fire Fox" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie