Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Powiatowe Święto Strażaka w Limanowej

14.05.2012

Dnia 13 maja br. w Limanowej miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Podczas uroczystości zasłużonym strażakom zostały wręczone medale oraz awanse. Z okazji obchodzonej 20-tej rocznicy powołania Państwowej Straży Pożarnej okolicznościowe medale otrzymało także wielu samorządowców.

Uroczystości rozpoczęły się występami orkiestr strażackich na
limanowskim rynku, po czym o godz. 12.00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej przez kapelana małopolskich strażaków - Władysława Kuliga odprawiona została msza św.

Po mszy św. obchody Powiatowego Dnia Strażaka odbywały się przed Starostwem Powiatowym. Uczestniczył w nich Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nadbrygadier Andrzej Mróz.

Zasłużonym strażakom zostały wręczone medale "Za zasługi dla pożarnictwa" oraz awanse.

Przypadająca w tym roku 20 rocznica powołania Państwowej Straży Pożarnej była okazją do wręczenia okolicznościowych medali z imiennymi certyfikatami, które otrzymali m.in.: Jan Puchała - starosta powiatu, Franciszek Dziedzina - wicestarosta powiatu, Władysław Bieda - burmistrz miasta Limanowa, Tadeusz Filipiak - burmistrz miasta Mszana Dolna, Stanisława Niebylska - wójt gminy Laskowa, Czesława Rzadkosz - wójt gminy Łukowica, Władysław Pazdan - wójt gminy Limanowa, Bolesław Żaba - wójt gminy Mszana Dolna, Lech Nowak - wójt gminy Tymbark, Władysław Sadowski - wójt gminy Kamienica, Janusz Potaczek - wójt gminy Niedźwiedź, Benedykt Węgrzyn - wójt gminy Dobra, Paweł Stawarz - wójt gminy Jodłownik, Adam Sołtys - wójt gminy Słopnice, Robert Hahn - komendant KPP w Limanowej, Kazimierz Czyrnek - wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Tomasz Krupiński - przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego, Jacenty Musiał - przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Limanowskiego oraz Roman Wilk - dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej.

KPTiS

/zdj. portal: limanowa.in/
Dnia 13 maja br. w Limanowej miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Podczas uroczystości zasłużonym strażakom zostały wręczone medale oraz awanse. Z okazji obchodzonej 20-tej rocznicy powołania Państwowej Straży Pożarnej okolicznościowe medale otrzymało także wielu samorządowców.

Uroczystości rozpoczęły się występami orkiestr strażackich na
limanowskim rynku, po czym o godz. 12.00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej przez kapelana małopolskich strażaków - Władysława Kuliga odprawiona została msza św.

Po mszy św. obchody Powiatowego Dnia Strażaka odbywały się przed Starostwem Powiatowym. Uczestniczył w nich Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nadbrygadier Andrzej Mróz.

Zasłużonym strażakom zostały wręczone medale "Za zasługi dla pożarnictwa" oraz awanse.

Przypadająca w tym roku 20 rocznica powołania Państwowej Straży Pożarnej była okazją do wręczenia okolicznościowych medali z imiennymi certyfikatami, które otrzymali m.in.: Jan Puchała - starosta powiatu, Franciszek Dziedzina - wicestarosta powiatu, Władysław Bieda - burmistrz miasta Limanowa, Tadeusz Filipiak - burmistrz miasta Mszana Dolna, Stanisława Niebylska - wójt gminy Laskowa, Czesława Rzadkosz - wójt gminy Łukowica, Władysław Pazdan - wójt gminy Limanowa, Bolesław Żaba - wójt gminy Mszana Dolna, Lech Nowak - wójt gminy Tymbark, Władysław Sadowski - wójt gminy Kamienica, Janusz Potaczek - wójt gminy Niedźwiedź, Benedykt Węgrzyn - wójt gminy Dobra, Paweł Stawarz - wójt gminy Jodłownik, Adam Sołtys - wójt gminy Słopnice, Robert Hahn - komendant KPP w Limanowej, Kazimierz Czyrnek - wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Tomasz Krupiński - przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego, Jacenty Musiał - przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Limanowskiego oraz Roman Wilk - dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej.

KPTiS

/zdj. portal: limanowa.in/


Liczba wyświetleń: 1646
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne