Nowi młodzi strażacy OSP w Nowym Rybiu

29.05.2012

W Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu odbyło się uroczyste przyjęcie nowych członków do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP. Na uroczystym spotkaniu na boisku sportowym w obecności wszystkich uczniów i kadry nauczycielskiej do MDP zostało przyjętych 28 członków, w tym 16 dziewcząt z Nowego i Starego Rybia.

Obecnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 40 członków i jest podzielona na 6 sekcji:
- sekcja I: chłopcy z gimnazjum 8 członków,
- sekcja II: koedukacyjna: Stare Rybie 6 członków,
- sekcja III i IV: dziewczęta klasa IV - VI z Nowego Rybia : 14 członków,
- sekcja: V i VI chłopcy klasa IV -VI: 12 członków.

Planowane jest utworzenie sekcji dziewcząt z gimnazjum po rozpatrzeniu złożonych deklaracji.

Opiekunem z ramienia Zarządu OSP jest Krzysztof Sternal. W najbliższym czasie zostaną wybrani dowódcy sekcji i powołana zostanie Rada Drużyny oraz ustalony plan pracy MDP do końca roku.

W okresie ferii zimowych Zarząd OSP zorganizował dwa wyjazdy do KP PSP w Limanowej dla uczniów Szkoły Podstawowej i MDP, gdzie mogli oni zapoznać się ze sprzętem i specyfiką działania Państwowej Straży Pożarnej. Obecnie jest planowany jeszcze jeden wyjazd do KP PSP połączony z pokazem sprzętu JRG PSP Limanowa w ramach szkolenia MDP.

Na spotkaniu w Szkole Podstawowej Naczelnik OSP - Pączek Władysław, Z-ca Naczelnika - Kwarciak Stanisław, Sekretarz Zarządu - Sternal Krzysztof wręczyli nowoprzyjętym mundury MDP oraz krawaty i czapki "dżokejki" OSP.

Po zakończeniu spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na lody ufundowane przez Państwo Renatę i Stanisława Młyńskich.

K.Sternal

- sekcja I: chłopcy z gimnazjum 8 członków,
- sekcja II: koedukacyjna: Stare Rybie 6 członków,
- sekcja III i IV: dziewczęta klasa IV - VI z Nowego Rybia : 14 członków,
- sekcja: V i VI chłopcy klasa IV -VI: 12 członków.

K.Sternal