"IX Poetyckie Ogrody"

19.05.2012

W dniach 18-19 maja br. w Limanowej odbyły się "IX Poetyckie Ogrody". W ramach dwudniowej imprezy kulturalnej miały miejsce m.in. spotkania autorskie oraz koncerty. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Gmina Limanowa.

"Poetyckie Ogrody" to spotkania uznanych poetów z różnych miast Polski, których celem jest m.in. edukacja literacka młodzieży szkolnej oraz osób
dorosłych z terenu powiatu limanowskiego, promowanie młodych talentów oraz wymiana doświadczeń i wartości przez twórców i ich wzajemna integracja.

W ramach tegorocznej IX edycji "Poetyckich Ogrodów" odbyło się m.in. spotkanie autorskie poetki z Krakowa - Ewy Lipskiej, które miało miejsce w Limanowskim Domu Kultury dnia 18 maja. Również tego dnia w LDK odbył się program artystyczny w wykonaniu uczniów Limanowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz oraz na Pasierbcu - spotkanie autorsko - towarzyskie.

Drugiego dnia "Poetyckich Ogrodów" w LDK odbył się koncert poetycko-muzyczny z udziałem uczniów PSM I stp. im. G. Bacewicz, a także wystąpienia zaproszonych gości i czytanie własnej twórczości.

Przedsięwzięcie kulturalne wsparły samorządy: Gmina Limanowa, Miasto Limanowa i Powiat Limanowski.

KPTiS

KPTiS