Dzień Strażaka w Nowym Rybiu

07.05.2012

Zgodnie z wieloletnią tradycją członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Rybiu i ich najbliżsi obchodzili swoje święto, czyli Dzień Strażaka przypadający w dniu patrona strażaków św. Floriana. Uroczystość rozpoczęła sie zbiórką w remizie OSP o godz.17.45. Następnie odbył sie przemarsz jednostki do kościoła parafialnego. Msze św. w intencji strażaków OSP i ich rodzin, ze wspomnieniem nieżyjących strażaków sprawowali ks. proboszcz Kazimierz Basista i ks. mg Kazimierz Śliz.

Po uroczystej mszy św. strażacy udali sie na cmentarz parafialny gdzie oddano hołd i zapalono znicze na grobach zmarłych strażaków. W uroczystości wzięli udział Z-ca Wójta Gminy Limanowa Franciszek Bieda, Sekretarz Gminy Marek Ziaja, Kierownik Wydziału Promocji Kultury, Promocji Sportu i Turystyki Jacenty Musiał, Komendant M-GZOSP Wojciech Świerczek, Prezes Zarządu M-GZOSP RP w Limanowej Aleksander Krzysztof oraz sponsorzy.

Po części oficjalnej odbyło sie spotkanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej druhów i ich rodzin, sponsorów, zaproszonych gości. Część oficjalną i spotkanie uświetnił zespół muzyczny "Bajeroki" z Szyku.

Liczba wyświetleń: 1909